1. 1.
  Girme sansimiz olsa hemen girecegimiz bölge. Alim gücü en az 4 kat artardi.
  ... chesarasara
 2. 2.
  Euro bölgesinin iki hızlı büyüyen büyük ekonomisi: almanya ve ispanya.

  Euro bölgesi %2,2 ile büyümektedir.

  Bunun %1,23'lük kısmını almanya, hollanda ve ispanya oluşturmaktadır.

  Euro'dan hollanda, ispanya ve almanya'yı alın, geri neyi kalır ki...
  ... 0o0o0
 3. 3.
  Almanya’nın sırtında bir kamburdur.

  Evet ben Almanya’yı ailesinin geçimini sağlayan evin Büyük çocuğuna benzetiyorum. Anne-baba diğer kardeşler belki rahatlar ama büyük kardeş çok yoruluyor. Somut örneklerle açıklayayım.

  Almanlar mesaiye gece saat 4’te başlıyor. Çoğu fabrika günde üç vardiya çalışıyor. Akdeniz’e kıyısı olan diğer Avrupa ülkelerinde ise havaların sıcak olduğu gerekçesiyle mesai çok erken bitiyor.

  Almanlar euro’dan Acayip rahatsız. Mark daha değerliydi diyorlar. Mark zamanı maaşlarıyla şimdikinin iki katı alışveriş yapabiliyorlarmış. Şehir merkezlerinde avm’lerin Olduğu caddeler cumartesi kalabalık olur ya hani. işte mark zamanında hafta içi de cumartesi gibi kalabalıkmış.

  Almanya’da enflasyon yok diye düşünmeyin o da yalan. 3 aydır almanyadayım. Temmuzda 1.18 olan benzin şu anda 1.60a dayandı. insanlar markette hep indirim takip ediyorlar ve kasada tek sent’in hesabını yapıyorlar.

  Vize yok zaten alışverişlerini Fransa’dan, Hollanda’dan, Avusturya’dan yapsınlar diyenler olabilir. Ona da cevap vereyim. Tüm bu ülkelerde temel tüketim maddeleri Almanya’ya göre bir buçuk misli daha pahalı zaten.

  Peki Almanlar neden bunu yapıyor. Yani neden kendi ekonomilerinden feragat ederek tabiri caizse Avrupa’yı sırtlıyorlar? Çünkü amerika’dan Korkuyorlar. Amerika’nın acımasız para politikalarının tüm Avrupa’yla beraber kendilerini de etkilememesi için tabiri caizse mali özgürlüklerinden yarı yarıya kısarak daha dik durabiliyorlar.
  1 ... centurion