bugün

evet artık yurt dışında kazandığı para kendi ülkesinde daha değerlidir, bu durumdan memnundur, dolayısıyla ülkenin böyle yönetilmesinden de memnundur.

artık her yaz ülkesine gelip daha kolay bir kaç daire alıp bizlere kiraya verip gitmektedir. eskiden kazandığından daha az kazanması yeterlidir, çok çalışmasına gerek yoktur çünkü ülkede euro 8 tl dir.

memnun musun ey gurbetçi?
Tuzu kuru gurbetçidir. Haklıdır.
sevinmek ney ? çoğu hava da ters takla atıyordur.
gurbetçi değil bildiğin tefeci.
Duzenimiz orda yeğenim.seni oğluma alayım.
pis fakirler, biz burada paraya avro diyoruz.
Dün akşam misafirliğe gittiğim almancı x gurbetçi şu cümleyi kullandı 'eşim burada ki fakirler için fabrika açmayı düşünüyor' şok olmuş bir surat ifadesi ile kadını izledim sadece.
Gurbetçinin de çok sikindeydi afedersin... tamam parsayı toplayıp, topukla döneyim diyen vardır da. Ülkenin şu yönetilme şekline, şu kaosa bakıp kimse kurulu düzeni kolay kolay yıkmaz.

O yüzden çok sevinilecek bir şey değil, daha ziyade oturup ağlanacak bir şey.

Keşke euro dolar vs. 2 liraya düşse, suriyeliler geldikleri yere gönderilse, herkes bir aklını başına alsa da ülke yaşanılır yer olsa.

Ne imamın takkesi, ne papazın takdisi yani... konu geleceğe umutla bakabilmek.
Üç kuruşa aldığı evin kira getiriside üç kuruş olduğu için sandığın kadarda mutlu değildir.
1 haftalık tatili, 1 haftalık mutfak alışverişi parası olan gurbetçinin yerinde olsam ben de sevinirdim.
başlığı euro savaşı diye okumam...
sadece gurbetçiler sevinmiyor. ihracatçılar da seviniyor. olan garibana oluyor.
güncel Önemli Başlıklar