bugün

Ya almanya nın olduğu yerde bize verirler mi avrupa şampiyonasını mal mısınız aq?

işte şimdi cuk oturdu alamanya bizi gıskaniyyyy.
E biznıstık biz? Bize farklı muamele yok mu? Kıskanıyolardı bizi ya?

Biznıs mısın kardeşim? Al sana muz.

Çevirmeyin metni yüreğine inmesin çomar sürüsünün.
akp türkiyesi olmasa verilecek sanan kızıl çomar beyanatıdır. not:partisiz milliyetçi sporluyum.
hayır anlamadığım onlar için yeterli olan insan hakları aksiyon planını oluşturup şu fetönün piçlerini hapishanelerden çıkartınca oluşan boşluğa maç izlemek için gelen izleyicileri mi kapatacağız.

evet bende katılıyorum ülkenin insan hakları karnesinin berbat olduğuna ama sen rusya'da kupa düzenledin be kardeşim!
Sktr edin batıyı.middle east 24 düzenleyin gitsin.
Birbirimizi iyi yeriz.
Düşünsene iran türkiye ve arabistan katar yarı finalde kapışacak.
Turistleri kaziklama taciz etme gibi nedenlerden bize verilmemis olabilir taksimden eminönüne tekirdag üzerinden giden taksiciler sizide unutmamislar.
lan
erzurum
antep
trabzon
kocaeli
bursada organizasyon mu olur..
buranın insanı iki tane yabancı karı görse ağzı zikine düşüyor..

burada bol miktarda taciz tecavüz vs olurdu yabancılara..

ayrıca guvenlik sorunu yaşanır.
her trabzon fener maçında taraftar kafayı yiyor
erzurum zaten yobazin teki
bursada bir tarafta mollalar diğer tarafta aşırı modernizm insanları..

yani ben zaten hayatta inanmiyordum organizasyonun bize verileceğine..
Şu olayı da siyasal parti ile ilişkilendirmeseniz olmaz zaten. Bizim bu organizasyona sahip olabilmemiz için öncelikle birlik olmamız gerekiyor. Akp chp değil ekonomi siyaset filan değil. Birlik olmak. Sonra zaten gerisi geliyor. Kültürün katma değerin artıyor. Toplumuna. Çekiciliğin artıyor en başında. Cezbedici olamadık en büyük dezavantajimiz bu. Elbette bunun soyal ekonomik şartları var. Lakin birlik olmak umut olmayı doğrurur. Umut olmak da her şeyi sana getirir. Ama biz bundan çok uzaklarda halen birbirimizi kazıklamaya devam ediyoruz.
tanıtım baya baya kötüymüş. bu tanıtıma kim verir? tabi ki sadece olay tanıtımdan ibaret değildir fakat tanıtım gerçekten izlediğim en kötü tanıtım.
Erzurum da Trabzon da kızları kadınları bir halt etmeye kalkarlar aklı uçkurunda olan adamlar.
meselenin akp, mhp, chp falanla ilgisi yoktur. mesele lobi meselesidir. 4 oy almışız. stadyumların tamamı hazır ankara hariç. güçlü bir hazırlık. ama sadece 4 oy. alman lobisi kuvvetli bunu görmek lazım. bir de bugün (bkz: mehmet demirkol) ' un söylediği nokta da var tabi. güney fransa da bir yerel gazeteymiş. şimdi tam o vilayetin ismini getiremiyorum. adamlar gazetede türkler neden avrupa da? gitsin asyada takılsınlar demiş. ama bun söylerken ermenistan'ı, gürcistan' ı ne biliyim israil' i falan katmamış. sonuç itibariyle kim olursa olsun ağzımızla kuşta tutsak bize vermeyecekleri belliydi.
ingilizce yazıda.
Yeterli otel kapasitesi olmadığını yazmışlar.
Ve insan haklarının olmadığını tabii.
euro 2020 için tek aday türkiye'ydi ve turnuvanın bir kereliğine mahsus olarak farklı ülkelerde yapılmasına karar verildi. siz düşünün. avrupa'da türkiye antipatisine sebep olanlar düşünsün. mesela euro 2024'ün yapılmasının planlandığı belli başlı şehirlerdeki maçlarda saygı duruşu ıslıklayanlar. avrupalı türkiye'ye geldiğinde anasına bacısına edilen küfürleri dinlemek istemiyor. uefa'nın yerinde kim olsa aynısını yapardı.
güneş gözlüğüyle et kesen biriyle "turnuvayı bize verin" dedik. Bi' daha aday olursak; demeyelim.
Gerizekalılar için basitçe anlatalım;

Yabancı ülkeye gelecek o ülkenin vatandaşını maçta göremeyecek ekonomik yetersizlikten,

Yabancı ülkeye gelecek sokaklarda ülkenin vatandaşından çok mülteci var,

Yabancı ülkeye gelecek ayarladığı otele bakmak isteyecek ama bakamayacak booking.com yasak,

Yabancı ülkeye gelecek merak ettiği bir şeyi internette aratacak wikipedia yasak,

Yabancı ülkeye gelecek maça gitmek için şehir değiştirecek otobüste karısının kızının ağzına yüzüne attıracaklar sokakta “you sex me” gibi ifadelere maruz bırakacaklar....

Kaldı ki 6 seneye kim öle kim kala belki sosyal medya tamamen yasakalanacak...

Bunlar sadece akla ilk gelenler.

Biz de isterdik ülkede böylesine bir organizasyon yapılsın ama biraz da kendi kapımızın önüne bakmamız gerek...

Umarım ders olur.
Komşunun komşuyu kayırması der bir her şeyi bilen bilge yaşlı adam sözü.