bugün

son derece güçlü takımların olacağı şampiyonada finale yükselebilecek takımlardır.

bence bunlar içinde en güçlü aday portekiz'dir.

kadro'ya şöyle bir baktığımızda:

--spoiler--
Kaleciler:Rui Patricio(Sporting Lizbon), Eduardo (Benfica) Beto (Cluj)

Savunma: Joao Pereira(Sporting Lizbon), Miguel Lopes(SC Braga), Pepe (Real Madrid), Bruno Alves(Zenit), Rolando (FC Porto), Ricardo Costa(Valencia) Fabio Coentrao(Real Madrid)

Orta Saha: Joao Moutinho(FC Porto), Raul Meireles(Chelsea), Carlos Martins(Granada),Miguel Veloso(Genoa),Ruben Micael(Zaragoza), Custodio (SC Braga)

Forvet: Cristiano Ronaldo(Real Madrid), Nani (Manchester United), Ricardo Quaresma(Beşiktaş), Silvestre Varela(FC Porto), Hugo Almeida(Beşiktaş), Helder Postiga(Zaragoza) Nelson Oliveira(Benfica)
--spoiler--

oluşturulabilecek birbirinden güçlü ilk 11 seçenekleri dikkat çekiyor.

not: keşke (bkz: fernandes) 'de olaydı iyi olurdu.

bir başka en güçlü aday da elbette almanya, onlar da süper bir kadroya sahipler,

--spoiler--
Kaleciler:Manuel Neuer(Bayern Munih), Marc-André ter Stegen(Borussia Mönchengladbach), Tim Wiese(Werder Bremen), Ron-Robert Zieler (Hannover 96)

Defans: Jerome Boateng,Holger Badstuber, Philipp Lahm(Bayern Munih), Per Mertesacker(FC Arsenal), Mats Hummels(Borussia Dortmund),Benedikt Höwedes(Schalke 04), Marcel Schmelzer(Borussia Dortmund)

Orta Saha: Mesut Özil, Sami Khedira( Real Madrid), Toni Kroos, Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger(Bayern Munih), Marco Reus(Borussia Mönchengladbach), Mario Götze, Ilkay Gündogan(Borussia Dortmund), Sven Bender(Borussia Dortmund), Lars Bender(Bayer Leverkusen), André Schürrle(Bayer Leverkusen), Julian Draxler(Schalke 04), Lukas Podolski(1. FC Köln)
--spoiler--

bu ikisi oynasa finali acayip hoş olurdu.
kesinlikle almanya'dır.
adamların her mevkisi dört dörtlük.
ingiltere, fransa ve italya üçlüsünün içlerinde olmayacağını düşündüğüm takımlardır.
Artık ispanya değildir diye düşünüyorum. Almanya kesin finaldedir de diğer takımı tahmin edemeyeceğim.
türkiye dir.
almanya. adamlar ultra dinamo.
almanya-ispanya.
bir almanya-ispanya finali daha görmek şaşırtıcı olmaz. ama gönlümden geçen hollanda-ingiltere olurdu.
finali almanya-ingiltere oynar demedi demeyin. turnuvaya gelince kanımca bu sefer süpriz takımların finallere çıkacağını düşünmüyorum. öyle işte düşünmüyorum.
ronaldoyla iniesta final oynar.
almanya - hollanda.
almanya ve portekiz bankom, ispanya plasemdir.
almanya,ispanya ve hollanda benim favorilerimdir. ama gönlümden geçen tabiki hollanda.
almanya eğer yarı final,çeyrek finalde ispanya'ya denk gelmezse finale çıkar. diğer finalist adayım ilk cümlenin içinde saklı zaten. plase italya.
tahminlerimizin bizi yanıltmayacağını gösteren gidişattır.

not: referans 1 nolu entry.
almanya (veya italya) - ispanya gibi geliyor bana, şu ana kadarki oyunlara bakarak.
italya banko. kupayı da alır. diğer finalisti bilemem.
ispanya kupaya alacak takımdır.gerisi önemli değil.
kupayı italya alır. muhtemelen ispanyolların elinden.