1. 1.
  @'siz maile benzer.
  1 -2 ... modern zaman filozofu
 2. 2.
  etlisini göremedik daha zaten.
  1 -1 ... ulamayandag
 3. 3.
  Aslında çiğ köfte değildir. Çiğ köfteyi çiğ kofte yapan içindeki kıymadır.
  2 -1 ... aydinoglu ventage
 4. 4.
  etsiz çiğ köfte diye bir şey yoktur esasında ama g.tüne koyduğumun avrupa birliği sayesinde salçalı bulduru çiğ köfte diye yer olduk.
  1 ... serdarsl06
 5. 5.
  çiğ köfte değildir. et olmadan çiğköfte olmaz.
  1 ... merveyitavla11
 6. 6.
  Yaptığı etsiz cigkofteyle bile insanı zehirleyen cigkofteciler var, bizim ülkemizde etsiz olmasi isabet olmuş.

  Hem soslarla malzemeyle tadı gayet de güzel oluyor etlinin eti iyice dovulmez ve yoğurulmazsa sinirsiz et secimi doğru yapılmazsa et agzinizda çiğ çiğ uzuyor.

  Severim etsizini güzeldir gayet.
  1 ... hala avcumda olmali yildizlar
 7. 7.
  çiğ, pişmemiş ya da yeterince, gerektiğince pişmemiş anlamında kullanılır. eğer içinde et yoksa başına çiğ sıfatını getirmek yanlış olur. demek istediğim içinde et yoksa çiğköfte demek yanlıştır. olsa olsa bulgur köftesi olur. buna başka bir isim bulunmalı bence. tadına yorum yapmak gerekirse çiğköfte' den çok farklıdır. çiğköfte yoğurulurken bulgurun bulgura sürtmesi sayesinde ısınır ve sıcak yenmelidir soğuduğunda bulgur pilavı gibi dağılır. bu yüzden piyasada satılan çiğköfte' lerin içine haşlanmış patates konulur. dağılmasını önlemek için. patates de köfteye farklı bir aroma katar. gerçek çiğköfte' nin tadı çok farklıdır. içine koyduğunuz malzeme bile tadını çok değiştirir. yoğurması zor değildir zor olan içine koyduğunuz baharatın kıvamıdır. çiğköfte' ye lezzet veren iki önemli unsur vardır, birincisi kullandığınız pul biber ( isot), urfa' da her evde yapılır ve çatıda, güneşte kurutulur. ikincisi ise bitime yakın içine konulan ince doğranmış maydanoz ve taze soğandır. biz bu karışıma ( hışır) deriz. hışır; bir kadının güzel görünmek için taktığı süs eşyalarına takılarına verdiğimiz yöresel isimdir. hem görüntüyü hem tadı değiştirir. biz ya yumurtalı ( omlet) yada etli yaparız. yumurtalı benim damak tadıma göre daha lezzetlidir.
  türkiye' de her türlü yiyeceğin sahtesi yapılıyorken piyasada satılan çiğköfte' lerin etsiz yapılması sağlık açısından en iyisidir. efendim tadı fena değildir doya doya yiyebilirsiniz.
  3 ... tierraylibertad
 8. 8.
  Bulgur köftesi o. Kendinizi kandırmayın.
  2 ... halkini siklemeyen fuhrer
 9. 9.
  Lezzetsizdir. Etli çiğ köfteyi çok özletmiştir.
  5 ... darked