1. 1.
    "Sence insanlar tam anlamıyla hak ettiklerini mi kazanıyorlar? Hayır. Ya fazla ya az alıyorlar ama zincirdeki biri her zaman kaymağını götürüyorlar."
    (Mr. Robot)
    #35656635 :)
  2. 2.
    + .... biz kanla beslenmeyiz sülük değiliz. itaatsizliğin raconunu biz koymadık ama biz uygularız, büyüklerinize böyle iletin!
    - (güm pat çaaat, tak tuk aaaaah, çatur çutur)
    + patlamadı abi....
    - ne o abdülhey, gündüz gözüyle istanbul da bomba mı patlatacaktık?

efsane sahne ...
    #35656676 :)
  3. 3.
    Ne olmuş yani büyük adam olamadıysak, hayallerimizi satmadık ya.
    (Erdal Tosun/Rina)
    #35656680 :)
  4. 4.
    + bu taş kireç taşı değil mete sabır taşı. işte bu taş çatlarsa tanrı türkü değil onları korusun. ( ... )
    #35656738 :)
  5. 5.
    en azından hayattayız be abi.
    #35656973 :)
  6. 6.
    yaniyorsun fuat abi.
    #35657000 :)
  7. 7.
    -kağıt tutuşturdu elime, izmir'e gelince bul beni dedi.
    +ee buldun mu ?
    -buldum buldum. Hemde üçümüz birer çay içtik. Ben, o ve kocası.
    #35657011 :)
  8. 8.
    "Korkun seni mahkum eder umudun seni özgür bırakır."
    (Esaretin Bedeli)
    #35668019 :)
  9. 9.
    "Kendinden ödün vermeden, iğrenç iki yüzlülüğe fazla bulaşmadan ve bu çürümüşlüğe kendini fazla kaptırmadan bir topluluğu tatmin etmenin en iyi yolu klişelere sadık kalmaktır. insanlar böyle zamanlarda klişeleri severler. Çünkü gerçek görünürler ve bir anlamları vardır."
    (Trainspotting)
    #35830589 :)
  10. 10.
    Listen to them, the children of the night. What music they make!

(bkz: Bram Stoker s dracula)
    #35830676 :)
  11. 11.
    -sen tam olarak ne iş yapıyorsun?
    +adım john dillenger, banka soyuyorum. bu insanların paralarını koydukları yeri.
    -bana neden söyledin? yani bir hikaye uydurabilirdin.
    +sana asla yalan söylemeyeceğim.
    -yeni tanıştığın birine bunu söylememelisin.
    +seni tanıyorum.
    -ben seni tanımıyorum. geldiğin yeri bilmiyorum.
    +gördüğüm yerler pek hoş değildi, gideceğim yerse çok daha iyi. gelmek ister misin?
    -tanrım, çok acelecisin?
    +benim baktığım şeye baksaydın sende acele ederdin.
    -evet bu kez herkes bana bakıyor.
    +çok güzelsin de ondan.
    -hayır, bu lokantada üç dolarlık elbise giymiş bir kız olmasına alışkın değiller.

+ dinle tatlım, onların tek derdi insanların nereden geldiği. ama önemli olan tek şey, insanın nereye gittiğidir.

- sen nereye gidiyorsun?

+ istediğim her yere... çıkalım buradan.

public enemies
    #35877283 :)
  12. 12.
    "Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa, o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin."

(bkz: Pulp Fiction)
    #35877398 :)
  13. 13.
    https://video.uludagsozluk.com/v/etkileyici-film-replikleri-166936/

budur. *
    #35877500 :)
  14. 14.
    Ailemizin yüz karasi sigara bile icmezdi ... (bkz: hababam sınıfı)
    #35877512 :)
  15. 15.
    Bir kuzgun neden çalışma masasına benzer bilir misin alice?
    #35877515 :)
  16. 16.
    kavga mı edelim şimdi uzaylıların yanında?
    #35877676 :)
  17. 17.
    "Birini gerçekten sevdiğin zaman; yaşı ne kadar uzakta olduğu, boyu, kilosu sadece lanet birer sayıdır."
    (The number 23)
    #35902569 :)
  18. 18.
    "Ama ben müziğe inanıyorum. Tıpkı bazı insanların peri masallarına inandıkları gibi."
    (August Rush)
    #35994346 :)
  19. 19.
    "sikerler oğlum hepimizi sikerler."
    #35994372 :)
  20. 20.
    "...bütün endişelerimiz, ihanete uğramış düşlerimiz, bu anlaşılmaz vahşet, kaybolan şeyler için duyduğumuz korku ve dünyevi koşullarımızın acı dolu ağırlığı yavaş yavaş dünya dışı bir umudu alarak kristalize oluyor. inanç ve şüphelerimiz karanlığa karşı sessiz bir çığlık ve sessizlik terkedilmişliğimizin en büyük kanıtı.
    böyle olmak zorunda mıydı, yalan söylememek, gerçeği söylemek, dürüst davranmak gerçekten bu kadar önemli mi? insan aklına geldiği gibi konuşmadan yaşayabilir mi? yalan söyleyip kıvırmadan, bahane bulmadan. insanın kendisini biraz bırakması, boş vermesi, yalancı olması, daha iyi değil mi?
    belki de, gerçekten neysen o olman daha iyi olacaktır.
    ? varolmanın umutsuz düşü? var gibi olmak değil, var olmak. her an bilinçli? aynı zamanda kendin için olduğun insanla diğerleri için olmanın farklılığı? baş dönmesi hissi ve sonunda yorgunluktan ölme isteği? içinin görülmesi, kesilip biçilmek, hatta hatta yok edilmek? her ses bir yalan, her jest sahne, her gülümseme bir tuzak? intihar mı? hayır!(?) ama gerçek kan kırmızıdır, saklandığın yerde kalamazsın. hayat her şeyin içine sızar."
    (Persona/1966)
    #36066288 :)
  21. 21.
    intiharın büyük günahlardan olduğunu biliyorum. fakat mutsuz olmak da büyük günah. mutsuzken başka insanları incitirsiniz. bu da bir günah değil mi?

taste of cherry
    #36066461 :)
  22. 22.
    Gladiator'un son sahnesi.

(bkz: not yet)
    #36066468 :)
  23. 23.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/1365754/ +
    #36066594 :)
  24. 24.
    this is ıspartaaaaaaaaaaaaa . no women no cry .
    #36066697 :)
  25. 25.
    Life passes most people by while they're busy making grand plans for it. Blow-George Jung
    #36066723 :)