1. 1.
  her insana göre değişkenlik gösteren ve insanların karakteri hakkında ipuçları veren bir olgudur. ilkokulda kaplanan defterlerin üzerine etiketin nereye yapıştırılacağı çok önemli bir husustur ve herkes bu konuda çok itinalı davranır. Bir çok çeşidi vardır, buyrun;

  sağ alt köşede, kenara temas edecek şekilde yapıştırmak: kişinin klasik bir insan olacağını fakat yeri geldiğinde sınırları zorlayabilecek bir yapıya sahip olduğunu gösterir.
  sağ alt köşeye, kenardan uzak bir şekilde yapıştırmak: kesinlike en klasik ve riskten en uzak insan yapısıdır, memur zihniyetidir.
  sol alt köşeye yapıştırmak: muhalefet yapıda bir insandır, sırf sağa yapıştırmış olmamak için yapıştırır, ileride her fikire her düşünceye karşı muhalefet yapacaktır.
  ortaya yapıştırmak: kendini göstermeye meraklı, her ortamda ilgi çekmek isteyen, hırslı ve gösterişli bir insandır.
  sağ üste yapıştırmak: değişiklik yapmak isteyen, hayatının monotonluğunu zaman zaman delmek isteyen biraz daha dışa açık bir insandır.
  ne ortada ne köşede olacak bir şekilde yapıştırmak: asimetriklik özelliğini daha o yaşta kullanmaya başlayarak ileride içinde bulunan güzel sanatlar yeteneklerinin filizlerini gösteren insandır. ya sanatçı ya da mimar olacaktır.
  3 ... devedikeni
 2. 2.
  (bkz: defter kaplamak)
  ... devedikeni