1. 1.
  ülkemizde dün vizyona girmiş bol bol güldüren nadine labakinin filmi.
  4 ... limoncuk
 2. 2.
  Lübnanlı Nadine labaki'nin senaristliğini, yönetmenliğini ve oyunculuğunu yaptığı güzel mi güzel bir filmdir.

  Savaş, sevgi, küçük mutluluklar,hüzün, komedi, zeka, fedakarlık, iyi-kötü, eğlenceli-hüzünlü herşey bu filmde mevcuttur. Küçük olaylardan güzel mutluluklar ve hüzünler yaratan yetenekli ve güzel bayan Nadine Labaki'nin, Beyrut'taki bitmek tükenmek bilmeyen din savaşının eleştirel anlatımıdır. Kadınların erkeklerin doğuştan gelen ve değişmeyen savaşma, kavga dürtüsüne yaratıcı zekalarıyla, hem de komik olaylarla son vermeye çalışmaları, keşke bütün dünyada da; kabalığa, öfkeye, savaşa, düşmanlığa ve kötülüğe filmdeki gibi komik ve şirin oyunlarla son verilebilse dedirtiyor insana.

  Nadine Labaki'nin eşi Khaled Mouzanar'ın yaptığı filmin müzikleri de ayrı güzeldir.

  http://www.youtube.com/wa...mp;v=kPwshjDiibg&NR=1
  1 ... alma mia
 3. 3.
  kadın olmak gerçekten hem zor hem de çok büyük bir olgu. bu yüzden de kadınları kimse anlamaz ve hakettikleri değeri vermezler.mesela evde bir sıkıntı olsa ya da bir şeyleri aileden biriyle paylaşma ihtiyacı duysak bu ilk annemiz olurdu. * bu yüzden her kadının "anne eş dost ve sevda " olacağı unutulmamalıdır. bu filmde de lübnan'da yaşanan bir olay esnasında güzel ablalarimin sorunun çözümü için , erkeklerin aksine sorunu daha farklı biçimde çözüyorlar. çok güzel ve çok da anlamlı bir film. bence izleyin.
  1 ... juniorlider
 4. 4.
  anlamsız savaşlar karşısında kadın zekası, öngörüsü ve vicdanı üzerine muhteşem bir filmdir. bu kadar az yorum yapılmış olması ilginç.

  (bkz: where do we go now)

  (bkz: peki şimdi nereye)
  ... klimanjaro