1. 1.
  Et fiyatlarının yüksek olmasının sebebi,bir kaç yıl önce suni süt ve süt ürünleri üretimine verilen izindir. Sütünü satarak geçim sağlayan köylü,elindeki sütün fiyatının git gide düşmesi sebebiyle en sonunda hayvanlarını mezbahaya satmıştır. Böylelikle büyükbaş hayvan +süt + kesim + yeni doğan + süt + kesim döngüsü kırılmıştır.Bir süre et ucuzlamış,şu anda artık geri dönülmez bir şekilde fiyatı artmıştır. Hükümetin ısrarlı yanlış politikalarının bu noktaya geleceği çok önceden görülmüş önemli merciiler tarafından uyarılmış tabii ki ciddiye alınmamıştır.
  -1 ... aysuni
 2. 2.
  meğersem et fiyatları yüksek değilmiş biz çok zenginmişiz.O kadar zenginiz ki ete tenezzül bile etmiyoruz..Napsak ki bu kadar parayla?http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/561089-et-fiyatlari-refahtan-dolayi-yuksek
  ... sanchooo
 3. 3.
  londrada an itibariyle 1 kilo kırmızı et 2 pound, 1 kilo tavuk eti ise 1 pound civarıdır, londrada asgari ücret ise 2500 pound civarı.

  türkiyede ise ben buraya gelmeden evvel etin kilosu 30 lirayı görmüştü sanırım, asgari ücreti ise yazmıyorum moralller bozulmasın.

  ben türkiyede et yiyemezdim. burda ucuz olmasına ramen yine yiyemiyorum zira ailemin türkiyede et yiyemediğini biliyorum.
  1 ... justakid
 4. 4.
  Türkiyede et fiyatları civar ülkeler göre çok daha fazla.
  Bunda hayvancılığa gereken değer verilmemesi de var.
  Mazot pahalı, yem pahalı, et nasıl ucuz olsun.
  işbu yüzden asgari ücretli, emekli et yiyemiyor.
  ... merakliayva
 5. 5.
  samanın buğdaydan daha çok para ettiği ülkede et tabii ki fahiş fiyattan gider.
  hayvancılık da resmen bitti. şu anda yapılan hayvan alıp kurbana kadar besleyip satmak, kimse sıfırdan hayvancılık işine girip emek vermiyor. kısa zamanda çok para vurma derdinde herkes. eh haliyle de et fiyatları uçuyor.
  ... ask ve dergah
 6. 6.
  et ve Süt Kurumu (ESK), kırmızı et fiyatlarında yüzde 30'lara varan artışa müdahale etmek amacıyla dün 3 bin 200 tonluk donmuş karkas et alım ihalesi yaptı.

  ihalesi yapılan etlerin bu ay içinde piyasaya girmesi sağlanacak. Bu etler, şarküterilere ve yemek sanayicilerine verilecek. Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, Kurban Bayramı'na kadar daha yüksek miktarlı et ithalatının süreceğini belirterek, "Sonbaharda canlı hayvanların da piyasaya girmesiyle hedefimiz et fiyatının 23.5 TL'ye inmesi. Şu anda maliyete göre yüzde 10'luk bir fiyat balonu var" dedi.
  ... randal simmons
 7. 7.
  Fiyatların düşmesini kimse beklemesin. Çünki hayvancılık artık kırsal kesimin, köylünün değil zengin patronların yan geliri haline gelmiştir. Bir malın üretimi, satımı patronların eline geçmişse o malın sağlıklı olmasını ve adil bir fiyat ta satılmasını unutun. Çünki patron için tek bir amaç vardır. Kâr.
  Ayrıca hükümette hiç yem fiyatlarını üstlenmesin. Çünki bu ülkede bir gecede % 10 genel tüketim malları statüsünde vergi düşürüldü. Lakin ertesi gün hiçbir malde tek kuruş ucuzluk olmadı. Yani yüzde on hooop doymayan patronun cebine.

  Devlet et fiyatları nı aşağıya çekmek istiyorsa hayvancılığı patronlardan alıp kırsal alanlara ve köylülere vermeli.
  En azından köyden gelen ürünlerin marketlerde 5 10 katına satıldığını göze alırsak, kırsal kesimin parakendesi belki piyasayı dengeler. Ulan patronlar! siz gelecek nesillerimizin ekmeğinin, rızkının düşmanısınız.
  2 -1 ... malazgirt40
 8. 8.
  Hiç bilmediğimdir. geçen tesadüf baktım 50 tl yi görünce hemen kafayı çevirdim.
  3 ... orfoz
 9. 9.
  Bir zamanlar tarım ve hayvancılık ülkesi olarak, umurumuzda olmayan fiyatlardı...
  Uygulanan yanlış politikalar, bu sektörün kırsaldan alınarak, nerdeyse mafyalaşan bir güruhun eline geçmesi sonucu, yaşadığımız ve günbegün sarpa saran bir durumdur... Kontrolsüzce uçan fiyatlardır...
  1 kilo kıyma alıp, yedi- sekize bölen annenin feryadıdır...
  Köfte- patates aşkının bitip, patatesin yalnız kaldığıdır...
  Tavuğun saltanatıdır...
  Pirzolaya, bifteğe özlemdir...
  Soya kıyması denen, kusmuğun icadıdır...
  Ağlayan mutfaklardır...
  Bir oturuşta, bir koyun yiyen adamların torunları olarak, bu durumu içerliyor ve şiddetle kınıyoruz!!!
  2 ... zeytinyagli dolma kalem
 10. 10.
  ülke insanının beyinsiz oluş sebeplerinden. yeterli proteini alamayınca tabii. zaten ortadoğu genli sığ olan çomarın bir de beslenme eksikliği ile ne hale geldiğinin açıklamalarından.
  ... these