bugün

Esrar en basitinden aile yapısına ilişkinize ve yasam kalitesine zarar verir. iç yada içme. Otur en yakınını savun desen bu kadar savunmayacak insanlar buna methiye düzüyor.

(bkz: Entry nick uyumu)
Kardeşim bak bilimadamları bile diyo esrar zihni açıyo diyo onlarda içiyo esrar içiyo onlarda üçlü yapıştırıyo kardeşim esrar çok faydalı yok öyle her şey eararla başlar falan hap içmiceksin esrar içicekeinnlardeşim esrar zihni açıyo çünkü esrar içince hep zihnin açılıyo kardeşim en iyisi sen bi esrar iç ve zihnini aç bak isviçreli bilimadamları hep esrar içer mesela nasa ya girerken esrar işiyosan alıyolsr seni kardeşim sen bilmiyosun ama esrar çok faydalı.

Not: saçmaladım yoksa bok yani. Bunu ve türevlerini tüketenler aptaldır.net. (Yani özendirmiyorum anladı?)
(bkz: narkotik şube bunu beğendi)
Bir madde diğer maddeyi yalanlıyor. Bu nasıl açıklamadır allah aşkına.
Esrarın zararlı oldugunu savunan ve zararlı oldugunu kabul etmeyerek marjinal oldugunu sanan zavallılar arasındaki sonu gelmeyecek olan tartışma. Esrar zararlıdır. Ottur ve yakıp içtiginiz ve cigerinize çektiginiz bir zehirdir. Yaşattığı kafalar bi kenara diyorsanız neysedir.
Bu konuya ben girmesem olmazdı galiba.

Yukarıdaki arkadaş ne kadar güzel anlatmış olsa da, tamamen dürüst olmak gerek.

Esrar'ın NCBI'de sadece " bir tane " test edilmiş ve gerçekten doğru bir zararı bulunmakta. Bunun üzerine kenevirin en geniş kapsamlı deneyi diyebiliriz.

Bir sürü günlük esrar kullanıcısını (günde 2+ sarma içen) 100den fazla kişiyi yıllarca inceliyorlar, bir de kontrol grubumuz var tabii. Bu grup kenevir kullanmıyor.

Yıllar sonra (kaç yıl olduğunu bilmiyorum 5-10+ ama.) Kenevir kullanan grubun IQ seviyelerinin gerçekten minimal oranlarda daha düşük olduğuna dair bulgular çıkıyor (yaklaşık 4-5 IQ değerlerinde) bu ne kadar inanılmaz seviyede düşük bir sayı olsa da, gene de bir bulgudur.

Ki unutmayalım; esrarı günde 3ten fazla kez içiyorsanız bir zahmet IQ'nüz düşsün. Her gün 3 tane iç iç nereye kadar?

Bir zarar da şu, küçük yaşlarda kenevir kullanmaya başlayanlar (düzenli ve günlük olarak, gene) ileriki yaşlarda kalıcı hafıza problemleri geliştirebiliyor. Hatta bu yüzden kenevirin zaten kullanım yaşı 21 gibi bir şey. (Amerikada)

Aynı zamanda kenevir prefrontal kortekste minik bir küçültme yaratıyor, fakat " neural pathwork" u güçlendiriyor. Bu iyi bir şey yani. Prefrontal kortekste küçülme var demek kötü bir şey olmuyor her zaman. Beyni küçültürken aradaki bağlartı arttıyor, neurogenesis'i arttırıyor diyebiliriz.

Kenevir kullananların şiddete daha meyilli olduğuna dair hiç bir şey yok.
Sigara zararlı değil mi güzel kardeşim. Çıkın bi ergenlikten artık.
Dilipak' in ogrenci toplulugunun soylemidir. Oglum bu kadar da icmeyin lan.
güncel Önemli Başlıklar