1. 1.
  esrar'ın sağlığa ve toplum düzenine zararlı olduğu aşikar. fakat aynı zarar riski alkolde de sigarada da mevcuttur. yani evde içki ve sigara üretemiyoruz ve vergiye taabi şekilde tekel firmalardan edinebiliyoruz diye alkol ve sigara satışı belli kaideler ışığında serbestken; esrar'ın yasak olması tamamen bir para tuzağıdır. üstelki sigara ve alkol serbest olduğu halde zararını göze almayan bünyeler bunları kullanmazlar.

  ya esrar'ı da serbest bırak, ya da sigara ve alkolü de yasakla.
  5 -4 ... persona n0n grata
 2. 16777213.
  (bkz: alkol sigara ve uyuşturucunun katkılarıyla)
  3 ... mechul yazar
 3. 16777214.
  uruguayda mı paraguayda mı ne, bu işin mafyasını el altından yapılmasını engellemek için bi kaç yıl önce yapılmıştı.

  ancak bu bir ihtiyaç değil, para kazanma yöntemi olduğu sürece devlet eliyle satılan esrar da işi kurtarmayacaktır.

  görüş sahibi, esrarın alkolden daha zararsız olduğu konusunda haklıdır.

  ancak herkes el altından kendi ihtiyacını giderebiliyorken, bizim gibi buldumcuk olacak ülkeler için iyi bir fikir değildir bu kadar ele ayağa düşürmek.
  5 -1 ... hobiolarakyaparsin
 4. 16777215.
  inanmadığım gerekliliktir. sağlığa zararlıdır.
  2 -1 ... yedi renkli not defteri
 5. 0.
  bırakırlarsa bu devlet tekeline girecek demektir ama pkkya kazandırmak varken neden vatanına kazndırsınlar.
  yasak ama engel değil o yasak pkk kazansın diye var.
  5 ... ecemcix
 6. 1.
  esrar da alkol ve sigara kadar zararlıdır. yok yea o doğal bi kere taam mı diyen arkadaşlar uzun süre düzenli kullanıp bi denesinler bakalım beyinleri sungere dönüyor mu dönmüyor mu 5 dakika öncesini hatırlayabiliyorlar mı ? sigara ve alkol evet devlet eliyle satılıyor. vergiye tabi falan filan. öyleyse esrarı da devlet yetistirsin satsın. bu kimsenin işine gelmez sen vergi vermemek için hala tezgahtan kaçak sigara alıyorsun canım arkadaşım. devlet sana esrarı al iç dese bile çok pahalı hacı aldığım esrarın %60 ı vergi başlarım ya gider yenidogandan çinçin den alırım daha iyi diyeceksin. ayrıca esrar devlet eliyle satilmaya başlandıktan sonra sanki daha masummus gibi gelecek çoluk çocuğun eline düşecek. o yüzden içme icirme akşam 2 duble rakı neyine yetmiyor.
  2 ... evde kalmis kiz tursusu
 7. 2.
  beyin bedava derler ya aynen o hesap, gereklilik ise gereklilik hadi bakalım buyurun buradan yakın.
  ... kartalbey
 8. 3.
  herkes evinde saksıda yetiştirmesi durumunda sigaradan içkiden ve hatta antidepresan ilaçlardan alınan vergiler ciddi miktarda azalacağı için türkiye de serbest olması pek muhtemel değildir. ayrıca esrar sigaradan daha az bağımlılık yaratır ve fiziksel zararı da daha azdır. madde kullanımına başlangıç olarak değerlendirilebilir esrar ancak bu perspektiften bakıldığında sigara da bir başlangıçtır. bir çok ülkede ve amerika da 25-26 civarında eyalette de serbesttir kullanımı.
  1 ... somebody is a fucking rat
 9. 4.
  Esrarı extacy, eroin ve benzeri uyuşturucu maddeleri gibi ölümcül olduğunu ve bağımlılık yaptığını sanan; ömrü boyunca kamusal medyanın yalan yanlış bilgilendirmesiyle beyni yıkanmış bünyelerin karşı çıktığı düşünce. Esrar da alkol ve sigara gibi bir keyif materyalidir. Her keyif materyali gibi zararları mevcuttur ancak bu zararlar esrarı alkol ve sigaradan daha suçlu yapacak kadar asla değildir. Kafanız alkollüyken olduğundan daha kötü olmaz. Yasallaşacak olsa şu an topluma verdiği düşünülen zarardan çok faydası olur. En basitinden her köşe başında katil kılıklı satıcı bozmalarından kurtulur; bu işte pastanın büyük dilimini yiyen pkk'ya, mafyaya, sözde devlet adamı vatan hainlerine büyük darbe indirilmiş olur. Colorado'da esrar satışları vergisiyle birlikte yasadışı satışlardan ucuza geliyor. Hesabı siz yapın.
  2 ... romantik maganda
 10. 5.
  Esrar vücuda çok zararlı olmasada beyine zararlıdır ve zekayı geriletir. Esrarın yasal olması kesinlikle kullanımını arttıracağı için özelliklede gençlerde, gelecek nesillerimizin aptal olması muhhtemel. Bu yüzden katılmadığım önermedir.

  DipNot: Bulan buluyor o ayrı fakat yasal olunca kullanım oranının atacağını hepimiz biliyoruzdur sanırım.
  2 ... girtlak