1. 1.
  Esra Ceyhan, 17 yıllık eşi Barbaros Ceyhan'dan anlaşmalı olarak boşanması olayı.
  Esra Ceyhan'ın dava dilekçesinde çiftin aralarında fikri ve ruhi uyuşmazlık bulunduğu ve ailenin birliğinin temelinden sarsıldığı gerekçesi ile anlaşmalı olarak evliliğin sonlanması istenmiş.

  fikri ve ruhi uyuşmazlık esra ceyhan gibi bir empati tanrısı için bile geçerliymiş demek ki.
  (bkz: buyrun sayın hocam)
  8 -2 ... tel cambazi
 2. 2.
  esra ceyhanın programlarında eskiden olduğu gibi tekrar açılıp saçılacağına işarettir.
  4 ... valtertablet
 3. 3.
  (bkz: esra ceyhan ın şarkıcı olması)
  5 ... lesley mateas
 4. 4.
  (bkz: 17 yıl sabreden bir koca)

  (bkz: aydın doğan sabırtaşı ödülü)*
  48 -5 ... patlak fermuar
 5. 5.
  kimseyi ilgilendirmeyen bir durumdur. lakin 17 sene esra ceyhanla, vay anam vay. acidim adama simdi. zor tabi o psikopat programlar özel hayatada yansidiysa normal olan durumdur. gene de bizi ilgilendirmez.
  6 ... kale
 6. 6.
  (bkz: 17 yıl işenceye dayanabilen adam)
  7 -3 ... preven
 7. 7.
  esranın artık ceyhan olmayacağının göstergesidir. esra ceyhan adı hafızalardan silinecektir. kızlık soyadının alakasız bir şey olması dileğimle.
  3 ... copadam
 8. 8.
  yeni çocuğu olan bir bayan için ilginç sayılabilecek durumdur nitekim fakat daha kötüsü ise bir yapımcı ile birliteliğidir tabii ki. biliyoruz esra hanım sabah girip kilitlediğiniz odalardan akşam çıktığınızı malesef.

  edit: yapımcılar iyidir.
  3 ... haznedaroğlu
 9. 9.
  esra ceyhan'ın kocası muhtemelen bir nevi survivor galibi edasıyla mahkemeden çıkacaktır. kendisine vermek için kız olmaya dahi gerek yoktur. zira katlandığı şey takdire şayandır.
  6 ... can simidiyle yuzen balik
 10. 10.
  esra ceyhan için hayırlı olan bir durumdur. çünkü bu hanımkızımızın son zamanlardaki dengesizlikleri evliliğinde yaşadığı sorunlardan kaynaklanmakta idi. kendisi daha önce "çocuğun dadısı evin hanımından güzel olmamalıdır" gibi saçmasapan cümleler kurarak, eşine olan güvensizliğini dile getirmişti. ilk zamanlarda bu kadın bu kadar saçmalamıyordu.
  bir an evvel özüne dönmesini ya da hiç dönmemesini bekliyoruz efendim.
  ... zoey