bugün

espriyi yapan veya yapmaya çalışan kişinin başına gelebilecek en kötü şeylerden biridir.hele bir de kendisi de güldüyse daha da vahimdir.son bir umut ile tank bana en yakin cikisi bul denilebilir ama işe yarayacağından emin değilim.
bu da böyle bir anımdır
yakın buldum paylaştım
şimdi anlatınca komik olmadı tabi
gibi jokerlerin devreye sokulma anıdır.
tabi sen gulmedin ama diye cıvık cıvık soyleyince gulmeyecek insan yoktur. sonucta karsıdakini guldurme eylemi farklı bi amacla da olsa basarıyla yerine getirilmiş olur.
espri yapan adam gülüyor ise gayet "sıçtım sıvıyorum anacım..." temalı, ha yok grup içinden bir kişi olaya gülüyor ise, "mandala* bak!"anafikirli kahkahadır.(belki gülümseme)
espri içeren entrynin kötülenmesiyle benzer durumlardır.
daha vahimi de kendi iğrenç esprisine salak bir şekilde gülerek başkalarının bu gülme stiline gülmesi durumunu görüp iyi espri yaptığını sanıp hala espri yapmaya devam eden kişilerdir. anlatması bile zor. allah kolaylık versin...
Espriyi illaki birileri gülsün diye değil kendisine komik geldiği için yapan,özgüven sahibi insanın yapacağı harekettir.
ehehe*eheheh. gibi bir durumdur.
-yerin kulağı var e benim de kulağım var ama ben yer miyim yemem hahahahahaha
--lan niye gülmüyorsunuz hahahaha
-alooo kime diyorum hahaha
-lan çok iyi espriydi haha
-yoksa değil miydi lan ha
+tuvalet nerde
-noldu lan
-kusucam
+hahaha iyi espri hahha
-lan bi sitir git
oto boka cem yılmaz espirileri yapmaktan daha iyi olan bir durumdur . (bkz: bardağa dolu tarafından bakmak)
esprinin hedefine ulaşması durumudur.
esprinin komik olmamasından kaynaklanan yada esprinin anlaşılmamış olmasından kaynaklanan ortamın soğumasıyla,espri yapan kişinin yaptığı eylemdir.