bugün

yeri geldiginde o esnafın açıcağı 3. subeyi işletmesini teklif edebileceği arkadaş modelidir.
(bkz: chicken bar)
(bkz: ben)
içi dışı bir, yalan nedir bilmez, içtenlikli, sıcak ve herkezin muhakkak edinmesi gereken arkadaş modelidir.
koyu mahalle muhabbetinin içine düşmenizle, seviyeli tavrınızın esnafa verdiği feminen hissiyatı görmezden gelip, sizi anında satabilecek arkadaştır.

- vay memet abim naber ya.. nası koyduk size bu hafta hohahahaahhoh...
+ sktr lan.. hakeme iyi para yedirmişiniz olm. senin ne vardı arkadaşım?
* eheh.. biz birlikteyiz arkadaşla.
- hea mehmet abim ya bu bizim rıfat bizde kalıyo bu gece.
+ haa alem mi var lan akşam hohahah... ha rıfatım?
* eh heh.. yok yahu..
- vardır vardır.. genç adamsınız siz..
* ehe estağfirullah siz de gençsiniz henüz...
- osman olm ipne mi senin bu arkadaş?..
harika bir başlık. silmeyin lan tanımım bu değil.

iki sevgilinin yanında üçüncü kişi olmaktan farklı bir durum yaşatmayan göt arkadaştır. otobüs/dolmuş beklerken değnekçi ile, beklenen otobüs geldiğinde muavin ile, beklenen dolmuş geldiğinde şoför ile, fotokopi çektirirken memur ile, basketbol oynarken tesisin güvenlik görevlisi ile muhabbet eder, sanki oraya beraber gitmemişsiniz gibi hissettirir. ama sonra ne olur? başlıkta gördüğünüz esnaf ile modellemesini yaptığımız arkadaşın yolları eninde sonunda ayrılır, arkadaş size kalır! göt ama.
bu modellerle yolda beraber yurumek tam bi iskencedir. selam vermeler, hal hatir sormalar, karsilikli yavsamalar..it gibi beklersiniz az ilerde. arkadasin acelesi var herald diyen esnaflar da olur bekleyen icin. a mina kodum, bu kacinci bekleme.. kuyumcusundan tutun da kerestecisine kadar herkesi tanirlar. gecerken manavdan bir elma, bakkaldan bir cikolata, pet shop tan hayvan alir yuzsuz herif..
ailesi esnaf olan insandır.
çok gereksiz adamdır. mahallenin bakkal dükkanı önünde bolca bulabilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar