1. .
  la bien paga adli flamenco parcada gecen dizedir. bu işin tanim kısmi. esas olaraktan bir kadina söylendiği vakit , özellikle kendini cleopatra gören ammavelakin kezban'in tekine, esekten düsmüs karpuza döndürü bu söz. bir de üzerine 'sana iyi para verdim kadın, iyi para verdim, seni sana ödedim, daha sesin çıkmasın!' diyerek finish her yapilabilir.

  matraklik bir yana bu söz öbeğinin kullanilmsi ne olursa olsun fevkalade tehlikelidir. karsindaki kişiyi affedersin fahişe yerine koyarsiniz. mühim olan bir işi en acısız en aklı basında ve mumkun mertebe efendice bitirebilmektir.

  hadi entryi bir anektodla tamamliyalim. mario puzo'nun aptallar erken ölür romaninda geciyordu. grovnelt isimli casino patronu erken yasta dul kalmiş olan zengin bir kadinla bir ilişki yasar. hatta kadin grovnelt'e birazcik aşik olur. günün birinde celik comak oynadiklari andan sonra artik hergelikten midir, yoksa vegas tarzi asağilama güdüsünden midir nedir. grovnelt tutar buna yuzdolarlik banknot verir. (bilmeyene not vegasta o zamanlar celik comak oynamak icin es fiyati gecelik 100 dolar)

  kadin bir sey demez cantasina parayi atar atar ve gider. ama ilişki bitmiştir.

  gene otele gelir oyun oynar. fakat gel zaman git zaman grovnelt oteli buyutmek finansman arar. ve bu kadina red edemeyeceği teklifte bulunur. kadin bunu kabul eder ve cek karalar. grovnelt buyuk bir sevincle ceki alir ve bakakalir. cek yuz dolarliktir.

  sözün özü kadin yada erkek kimsenin izzet-i nefsiye oynamayin cok fena şapa oturursunuz.
  3 ... mulayim