bugün

Yüksek ihtimalle yaz okulu alacağım üniversite. Öğrencisi olan arkadaşlara sormak istediklerim var. Bana ulaşırlarsa sevinirim.
geçen sene araştırdığım bu seneyse şüpheli tavsiye ettiğim yeni açılan çarşısı ile biraz daha iyi olan okulum.deniz kırtasiyeye selam.
kampusu gittikce guzellesen okul. ama çevresinde takılınacak pek bi yer yok. illa baglar tarafına kaçmak lazım.

2019 edit: okulun bulunduğu büyükdere bölgesi daha da gelişiyor, fakat yine de baglar tarafına kaçmak lazım.
Bu sene yaz okulu aldığım okul. Kampüs iyi güzel de şehirden çok dışarda. Gerçekten anadolunun yanında bir üvey evlat durumu var.
içerisinde tıp fakültesini bulundurduğundan dolayı ana kampüsüne elini kolunu sallayan herkesin girebildiği üniversite.
değişik okul. kütüphanesinin 24 saat açık bölümü kütüphaneye göre çok küçük. dışarıda onlarca öğrenci giremediği için geri dönüyor. hayır bir salon daha açmak çok mu zor?
Siteye girmek final haftasından daha uzun sürüyor.Haklı bir isyandır.
özel öğrenci ayağına beyinsizlere yüksek lisans yaptıran üniversite. o beyinsizlerin çoğu da hoca olmuş kendi öğrencilerine yazıyor.
Kimyasi icin iyi diyorlar. Tabi ben bilmem, soylentiler boyle.
Kütüphanesinin lavabolarına 2 yıldır peçete koyamayan okul. Gidip söylediğimizde, devlet tasarruf politikalarından dolayı rektörlük peçete yollayamıyormuş. Devlet bir peçete yollayamıyorsa kapatın gitsin o zaman o okulu? Islak ellerle o kitaplara dokunuluyor, hiç mi içiniz sızlamıyor?
Mühendisilik binalarının çok kullanışsız olduğu okul.
geceden beri tüm arkadaşlara okula gelmemelerini tavsiye ediyordum 8 10 kişiyi ikna ettim ve şimdi de size okulun derin ve korkunç çarklarından bahsedeyim geçen yıl yaptığım hatadan aldığım dersleri sizinle paylaşıyorum.

ilk olarak şehir öğrenci şehri falan değil 5-10-15-20 liraya adam akıllı bi yemek yiyemiyosunuz burgerking vb var fiyatlar fix amenna ama inanın 1 ay dayanılıyor sonra tiksinti başlıyor tadında yemeyince yok evde yemek yaparım ederim diyosanız size taze meyve sebzelerin yokluğu azlığı fiyatı gibi uzuun bir liste yapabilirim ama vasat geçecek aç kalacaksınız hazır olun

kiralar ucuz yğaaa diye bayaa söyleniyo ama eğer ahır gibi 1+1 evlere 500 900 vermek uygunsa siz bilirsiniz faturalar falan da bi hayli kabarık hele kışın yakacağınız gazın haddi hesabı yok soğuklarda bi de hasta olunca cümbüüş ne evden çıkabilir ne yemek yapar ne okula gidebilirsiniz min 10 gün evden çıkmamanız gerekecek ama okula gitmezseniz devamsızlık sıkıntısı sizi okula çekecek ve eşşek gibi gideceksiniz ve o 10 günlük hastalık 20 30 güne çıkacak..... kışları çok zor karstan erzurumdan gelmiyosanız hesaba katın soğukları

okul içinde dönen olaylar daha rezil sağı solu geçtim kurtuluşunuz yok en iyi ihtimalle %50 sizden nefret edecek apolitik biriydim sağcısı solcusu geldi tekliflerle kendilerine çekmek istedi yok tşk dememle iki tarafa da düşman olduk iyi mi sonra bi avuç solcuyla wpde sohbet ettim dışarı cıktık 1 2 kere ve sağ tayfadan nefret dolu bakışlar... ilerleyen aylarda sağ tayfadan bir kadından hoşlandım yakınlaşınca gene yaranamadım hoşgörüden haberleri yok kimsenin 3lü 4lü gruplar var genelde ve bunlar sağ ve solların alt kümesi özetle sevilmeyeceksiniz hazır olun

yönetim yani okul kadrosu rektör falan * harika bi ortam * mükemmeller * öğretmenler de aynı şekilde öğrencinin tipine göre bile yargılıyor 3yıldır uzattığım saçlarımı kesmek zorunda kaldım anatomiden geçebilmek için, hocaların iğnemeleri ... uzun uzadıya kötüleyebilirim ama çok şeker hocalar da var (3tane) neyse şuna hazırlıklı gelin slayttan okuma yapan öğretim üyeleri hepsi tüm kadro slayt okuyucu

Sınavlar zor ve çırkmışlar diye bi mevzu yok çok zor okul tus basarisina girin bakin kopek gibi çalıştırdıkları için bu kadar kötü aklınızı kullanın

materyalleeeeere gelince yoklar yerinizde olsam adana mersin iyice araştırırdım ben bu yıl katipçelebiye geçiyorum beklerim

eskişehir pişmanlıktır
Sınav haftası benim de içimden dekanı ve hocaları taramak geçmiyor değil!

Ulan bir sınav takvimi çıkardılar sonra değiştirip sınavları çakıştırdılar.

Özellikle o asistanlara acıyorum lan! it gibi kullanıyorlar.
tıp fak. morgunda defnedilmeyi bekleyen kadınlara tecavüz edilen üni.
iktisadi ve idari bilimler fakültesi hiç de uluslararası olmayan anadolu tipi öğretmenlerle dolu olan üniversitedir. gitmeyin, göndermeyin.
yaz okulunda ders almak için geldiğim ve en azından uludağ üniversitesi'nden daha iyi olduğunu gördüğüm eğitim kurumu.
mühendislik fakülteleri gerçekten kalitelidir. makina mühendisliğinde nejat kıraç'ın emekli olacak olması ile üzmüştür, ancak içinde hala zekeriya altaç gibi bir dehayı barındırır, gurur duyduğum, mezun olduğum üniversitedir ayrıca.
Tercihlerimde gelmesi en muhtemel okul.
yıllar önce tıp fakültesinden mezun olduğum güzide üniversite.

tıp eğitiminden bahsedersek hacettepe mezunu ile taşradaki bir üniversiteden mezun da olsanız devletin gözünde doktorsunuzdur. puanı yüksek bir tıp fakültesini bitirmenin puanı düşük bir tıp fakültesini bitirmekten devletin gözünde bir üstünlüğü yoktur.eğer özelde çalışmayı planlıyorsanız üniversite isminin az da olsa önemi var.fakat yıllar içinde isim yapmışsanız iş önceliği sizindir.

amacınız tus'da uzmanlık ise hacettepe ve cerrahpaşa'nın hatrı sayılır bir başarısı var.sebep ise orayı kazanmış adayların potansiyelleri.eğer sıralama olarak bu üniversiteler gelmiyorsa ve siz tıp istiyorsanız gelin okuyun derim.tus başarısı da fena sayılmaz.

öğrenciyken sosyalleşeyim bir iibf öğrencisi kadar gezeyim ama kurulları , stajları ,nöbetleri vs kolay geçiştireyim diyorsan o okulun bitmeyeceğini görmek için müneccim olmaya gerek yok.

kampüse şöyle uzaktan bakarsan ulaşımın için ya tramvay ya otobüsle geleceksin.tramvay ile 20 dakika içinde okulda olursun.otobüs ile bağlar gibi bir semtten geleceksen 30-45 dakika arası yolda geçecek çünkü güzergahın kilit noktası yunusemre caddesinde trafik şuan çok sıkışık.oldukça eski müzelik tarihi fakülte binaları var.mühendislik fakültesindeysen içeride ring hattı var ya da otobüsle son durağa kadar gidebilirsin.

diğer fakültelerde olan arkadaşlarımla sohbetlerim üzerine lablar dökülüyormuş.kütüphane vize-final haftasında oldukça doludur.

yemekhanesine gelirsek öğrenci evinde çok berbat yemekler yapmış ve çaresizlikten yemiş biri olarak diyorum ki kötü ama vasat değil.

siyasi olaylar boyutundan bakarsak sağcılara göre solcular , solculara göre de sağcılar fazla.bunu bende çözemedim zaten.eylem durumu olduğunda genelde anadolu üniversitesi ve lise öğrencileri meşelik cafe taraflarına akın eder.kimseye bulaşmayan bir tipsen kimse seni yoldan çevirip üstüne saldırmaz.

güvenlik kısmına gelirsek içinde tıp fakültesi olduğu için , otobüsle okul içine giren insanlar olur.fakat bunu güvenlik zafiyeti olarak görmemek lazım.öğrenciye saldıran tipler ya da bu tip haberler çıkmadı.

son olarak eve çıkacaksan emlakçılara çok dikkat et çakal olmayanı bulmak çok zor.evi gezerken tüm tesisatı kontrol et.bir de iskan olayına dikkat et.çok fena kazık yiyebilirsin.onun dışında ortam sıkıcıdır.ilk başlarda şehrin cafe ortamları ve barlar sokağı güzel gelse de bir müddet sonra sıkılacaksın.kendine uğraşmaktan keyif alacağın bir şeyler bulmaya çalış.
Mühendislik fakültesinde teknik geziye bile izin vermeyen yönetimin olduğu üniversitedir varsın gerisini siz düşünün ...
Yüksek lisans yapmak için başvuracağım üniversite.
Anadolu üniversitesinin yanında üniversiteden daha çok liseye benzeyen oluşum. Gidin başka çareniz yoksa lakin yunus emre kampüsüne pek gitmeyin bizimki de okul mu der ağlarsınız.
eskişehir ve üniversitelerini gördükten sonra çok heves ettim burada okumak için. iş işten geçti ne yazık ki artık.
Orospu çocuğu bir orospu asistan vardı orada yüksek lisans yaparken sınavlarda liseli gibi yerimizi degistiriyordu anasını siktigimin iti. O zaman tifildik biraz daha. Şimdi olsa anansinin amina geri sokardim o dışı köpeği. Kopya falan da çektiğimiz de yok ha...
Sayısal bölümleri daha iyi olan okul. Fakülte çarşıya biraz uzaktır. Kedisi köpeği boldur, çok da tatlıdırlar.