1. 1.
    yaşanılanların hatırlanmasından mutluluk duyulan ,düşündüren kimi zaman güldüren ama her zaman ''nerde o eski günler'' dedirten nostaljidir...
    (bkz: nostalji)
    ... white pages
  2. 2.
    bazi bazi sozlukte gecirilen gunlerin ardindan hissedebildigim ozlem duygusu. a$kla me$kle yanan bunyeler, anket zeminli ba$liklar actikca ozluyorum bazi yazarlari ve inanilmaz yaratici ba$liklari. .mina koyim ki sabah sabah kufur etmeme sebep olmu$tur bu ozlem. sayende gunahkar oldum lan allahsiz kitapsiz sozluk.
    ... antistar
  3. 3.
    aslında insanın hep daha iyiyi ve fazlasını istemesinin bir nedenidir. birbirine zıt olarak görünsede bu böyledir.
    1 ... eqin
  4. 4.
    aslında bugünden hiçbir farkı olmamasına rağmen sıklıkla özlemi çekilen durumdur. nefret ettiğimiz bir zaman dilimi veya direk olarak şu an geçmişe döner, ve o eskidikçe garip bir şekilde biz de daha fazla özlem çekeriz.

(bkz: ashes to ashes)
    (bkz: dust to dust)
    ... mikserde yuzen balik
  5. 5.
    yaşlandıkça zorlaşan hayat'ın uyguladığı şiddetli baskı nedeniyle bünyenin olanlara bir çeşit tepki vermesi.

(bkz: yaslandikca artan anilarin depresme sikligi)
    ... thefirstfbli
  6. 6.
    yaşadığın anın değerini bilememekten kaynaklanan özlemdir.
    ... klasnick
  7. 7.
    bişeyler kaybedildiği zaman değere binermiş.
    1 ... pinkbaby
  8. 8.
    iki gün önce annemle konuşurken bana dedi ki:
    eskiden ne güzeldi, tüm çocuklarım yanımdaydı, hepsi avucumun içindeydi. ama şimdi hepiniz bir yerdesiniz ve beni hiç bir şey mutlu etmiyor. hala içim acıyor, sol yanıma cuk diye oturdu bu söz.
    ... rohanda
  9. 9.
    sanırım yaşlandıkça ortaya çıkan durum. evet yeniliğe bir yanınız hep uyum sağlıyor lakin eski olan her şey özlemle anılmaya başlıyor. Yeni şarkıları,filmleri, insanları, tatları sevemiyorsun mesela.
    7 ... rakivebalik
  10. 10.
    kuyruğu titretmeye yakın hissedildiğinde artan özlemdir.
    ... adabi vardir rocky nin