1. 1.
  neşeli olamamaktan kasıt, bir şeye gülerken, bir nebze mutlu olurken bile, içinde kalan, iş derdinin, aşk derdinin, aile derdinin, yaşam kavgasının devam edeceğinin bilincinde olduğunun hissiyatıdır. bu her şeyim dört dörtlük olsun şımarıklığı değildir. sadece biraz daha olaylara sakin kalabilmek sanırım. ya da çok eskiye dönük bakıldığından böyle oluyor. ama ne kadar eskiye dönüp bakılmasa bile, her şeyin ilki gibi, neşenin de ilki, ilkleri gibi olmuyor bence.
  21 -1 ... en asaletli duygularin adami
 2. 2.
  yaşam sevinci sönmedikçe, eskisi gibi neşeli olmanın yerini yeni olgunluklar doldurur.
  3 ... monk of monkmountain
 3. 4.
  Büyüdükçe yalnızlaşıyoruz. Başka türlü izah edemiyorum.
  5 ... billyhalleck
 4. 4.
  neşe aslında içtedir ve ahlak gibi herhangi bi nedene tabi olamaz; fakat neşenin ıslahı adına toplum örgütlenir. gülümseyerek gezemeyeceğin sokaklar vardır; ciddiyeti kutsamış, homurdanarak iletişim kuran, mütemadiyen şikayetçi bu hırslı kalabalığa göre sen, neşenle, olması gerekenin olamayışının en büyük müsebbibi oluverirsin.

  insanlar mutsuzluğu sonradan öğrenirler; hatta mutsuzluğun öğrenilmesi hayli kolay ve gayrete ihtiyaçsızdır. bi putu taklit ederek başlayabilirsin mutsuz gibi görünmeye. sabit, güçlü, gözlerini en uzağa dikecek kadar cesursundur artık. toplum, bunu çok sever. zira örgütlü bi gayretle seni de sürünün bi parçası yapmıştır artık. gülümseyene kadar onlara aitsindir; gülümsediğin an aranızdaki mutabakat sona erer.

  ben bi çingene gibi yaşarım. gülebildiğim kadar gülüp, her şeyden keyif alıp, her acıyı dibine kadar tecrübe edip, hiçbir şeye bağlanmadan, çok çalışarak, hiçbir yere ait olmadan yaşayıp gitmek istiyorum. siz de isteyin. zira muhakkak ve muhakkak öleceksiniz. ciddiyet ise sizinle birlikte mezara gömülemez. o garip bi salgın hastalıktır. kanserin bulaşabileni gibi.
  11 ... agnottott
 5. 5.
  büyümenin alametidir, telaş yapmayın, zamanla insan alışıyor.
  ... power of humanity
 6. 6.
  (bkz: depresyon).
  1 ... pipisiyle oynayan ergen
 7. 7.
  Depresyon değildir heralde son 10 yıldır aynı durumdayım çünkü.
  4 ... cileksultan
 8. 8.
  zaman kavramının içine biraz yaşanmışlık ilave edilip pembe gözlükleride kenara fırlattıkdan sonra bazı duyularını yitirmeye geçtiğin andır. Tebrikler büyüdünüz..
  1 ... dostoyevski derki
 9. 9.
  Yaş aldıkça azalan, enerjisi, tanımı değişen duygu durumudur.
  Olaylara, neşeli olsanız da, daha ağırbaşlı, daha sakin yaklaşırsınız.
  O yüksek sesli tepkilerin, sevinç çığlıklarının, deli dolu tavırların şiddeti azalır.
  Sizden kaynaklı değildir, doğa, insanoğlunu bu şekilde kodlamıştır.
  7 ... zeytinyagli dolma kalem
 10. 10.
  Alelade hayatımıza aldığımız ya da bir şekilde kendisini sevdirerek patavatsızca yaşamımıza müdahil olan ve sonra sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi ansızın çekip giden insanlar yüzünden bütün dengemiz bozulur anamız avradımız sikilirse böyle olur.
  2 ... birseruvenindahasonunageldik