1. 1.
  Genel olarak herkesin eskişehir'i öve öve bitirememesi; Aksi görüşte olan bir kişiye bile rastlanmaması durumudur. Kadıköy kadar bile gezilecek yeri yoktur. 3-5 caddesi vardır. Üstelik mekanlar da abartılır. (bkz: 222)** Muhtemelen karşı cinsi çok görenler şehri güzel sanıyorlar. Üniversite'nin bol kız arkadaş olarak algılandığı bir ortamda, başka birşey düşünülmesini beklemek de saçmalık olur. Genel olarak tiki tarzda vatandaşlar var. Ortalama orana vurursak %85... Bu da ne kadar eğlence, laylaylom odaklı olduğunu gösterir.
  1 -3 ... barutyiyici
 2. 2.
  (bkz: eskişehir anlatılmaz yaşanır)
  2 ... yakida
 3. 3.
  böyle abartılan bir iki yer daha vardır. misal eskişehirden öğrencileri, yozgattan yimpaş'ı çeksen geriye kum kalır kum.
  1 ... kuku goren masum koylu
 4. 4.
  istanbul'un en küçük ilçesinden daha küçük merkeze sahip ili abartan kişilerin istanbul'un her ilçesini ayrı bir il olarak algılamaları muhtemeldir. mahalleleri de ilçe sınıfına sokmaları beklenmektedir.

  apartmanlar sokağa,
  sokaklar mahalleye,
  mahalleler ilçeye
  ilçeler illere
  dönmeli yurdumda.
  2 ... ankarakarakedisi
 5. 5.
  (bkz: beni o güzel resimler mahvetti)**
  1 ... barutyiyici
 6. 6.
  sözlükte eskişehir başlığı altında herkesin eskişehiri öve öve bitirememesidir.
  ... barutyiyici
 7. 7.
  parasız öğrenciler ile paralı öğrencilerin aktivitelerinin nasıl aynı olduğunu ısrarla merak ettiğim kenttir eskişehir. Modernlik başkadır, hoşgörü başkadır... Türk insanının klasik yapısıdırabartmak... Abartmayınız... kadıköy kat kat daha güzel ve gelişmiştir eskişehir'den...
  1 ... barutyiyici
 8. 8.
  (bkz: biz de abarttik ama cikolatasini abarttik)
  1 ... taharetmuslugu
 9. 9.
  ortaya, abartmadık çünkü busu şusu böle diye bir gerekçeler sunulamayan durumdur.
  (bkz: marko paşa ya anlat)
  ... barutyiyici