1. 1.
    eskişehir kışın öyle soğuk olur ki ;

porsuk çayı donar
    elin donar sigaran düşer
    kaldırımlar buz tutar sen düşersin
    götün donar oturmaya korkarsın
    beynin donar sınavlarda zıçarsın
    kanın donar şeyin kalkmaz
    nefesinde ki su buharı donar sakalında buz parçacıkları oluşur
    hele evde bir ısınma cihazın yoksa uyuyamazsın
    3 ... my life socks tm
  2. 2.
    derler ki eskişehir'de kışın soğuktan dölün donar.
    1 ... sechkean
  3. 3.
    kuru ayaz'dır efenim. nefes alıp verirken içinizi dondurur, alışkın değilseniz ve/veya hazırlıklı değilseniz çok çektirir.
    1 ... arpaci kumrusu
  4. 4.
    ağlatabilecek bir soğuktur. ayrıca sokakta kendi kendinize söylene söylene söve söve giderken milletin şaşkın bakışlarına maruz kalmanız da çabasıdır. iyi yönleri de vardır. yurtta herkesin kullandığı pislik içindeki buzdolabı yerine camın önününü kullanarak enerji harcamadan doğal yollardan besinlerinizi saklayabilirsiniz mesela. ya da donan porsuk üzerinde dolaşabilir kendi çapınızda action katabilirsiniz hayatınıza.
    3 ... freedriver
  5. 5.
    üniversite okumak için sıcak memleketlerden * gelen arkadaşların ilk defa atkı, eldiven, mont, kaban, kalın kalın botlar ve bot çorapları, kulaklıklar vb. ile tanıştığı; alışkın olanlar için o kadar da abartılı olmayan ve doğu illerimiz'in * yanında pek de soğuk sayılamayacak kuru ayazlardan ibaret kıştır.
    1 ... swastika
  6. 6.
    su tesisatındaki suların donması; elinizde piknik tüpü binanın bodrumuna inmeniz ve acınacak bir umutla tesisatın açıkta olan kısmını ısıtmaya çalışmanız.
    1 ... pecos kid
  7. 7.
    şehrin ortasından geçen derenin kurumasına sebep olan, ayrıca bir çok üniversitelinin cır cır olmasına vesie olan kış.
    1 ... muhahahaha
  8. 8.
    insanda bir an evel bir kalorifere abanma ihtiyacı hissettirir. açık mekanda dolaşamadığınız için sigara kullanmayan arkadaşların sigara dumanında boğulmasına neden olur. ohaa'dır,''çüşş bu ne soğuk be abicim''dir.
    1 ... ecayip heyvanlara benziyirsen
  9. 9.
    atkısız, şapkasız, içliksiz, çift çorapsız ve eldivensiz dışarı çıkmayı düşünmeyin.
    1 ... marsmars
  10. 10.
    karasal iklim çocuğu olarak büyüyen bünye için ne kadar dondurucu olabilir ki bir şehir?..demeyin, kafa göz kalmaz, bırakmaz.
    dört kat çoraba ulaşmış durumdayım. ayrıca ayrıca çoraplarımı hala,inatla pijamalarımın içine sokmaya devam ediyorum, edeceğim.
    soğuktan küpe takamıyorum, biri takılır da kulağım yere düşer diye..
    çay ve kahve tüketiminden bıkmış durumdayım, tuvalete taşınıp duruyorum..
    buzluktan çıkmış et misali on dakika sıcak suda beklemeden açılmıyor ellerimin uyuşukluğu..
    iki gün önce ben de düştüm, itiraf ediyorum. oha bu ne ağrı diye uyandığımda çok küfür ettim..
    iç dökmecemden sonra;
    görüntü güzelliğine, karına rağmen zordur zor.
    5 ... hestiarellla