1. 1.
  eski fotoğraf albümlerini karıştırdığımda gördüm ki 1940'lardan sonra erkeklerin favorisi ellerini dizleri üzerine koyup karşıya dimdik bakarak verdikleri pozlarmış.ayhan ışıkvari bıyık,kolormatik gözlük,ispanyol paça pantolon üstüne dar gömlek,deri ceket veya boyuna çizgili takım opsiyonelmiş.kadınlar uzun düz siyah veya merlin monrö sarısı saçları,tayyör veya karpuz kollu şık elbiseleri ve mutlaka siyah sürmeli gözleriyle karşıdaki belirsiz bir noktaya bakarak verdikleri pozları tercih etmişler.hele bir de asker fotoğrafları varmış ki aman aman!el çenede yüzük parmağında koca bir yüzük *ama surat mutlaka asık.bu fotoğraflar da arkasına bir kaç dokunaklı satır yazılarak eve gönderilir evdekilerin bir kaç gün salya sümük ağlamasına neden olurmuş.hey gidi günler hey duygulandım şimdi...
  1 ... herpes
 2. 2.
  (bkz: poz verirken cenenin altina konulan el)
  2 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  bu fotoların basıldığı kağıtlar ya desenlidir veya kenarları tırtıklı ya da yarım daire şeklinde bir birini takip eden motiflere sahiptir. tuhaf kokuları vardır! sevilip koklanasıdır!
  1 ... kerameti kendinden menkul
 4. 4.
  (bkz: a-ha pozları)
  ... narf
 5. 5.
  efendim bir çiçek dalı tespit edilir, yanına ya da arkasına sorutmak suretiyle de verildiğini gözlemlediğim pozlardır. bunu yapan da amcamdır. istanbul'daki hemen hemen bütün gül dallarıyla fotoğraf çektirmiştir.
  ... serenko
 6. 6.
  converse ayakkabı ve ellerin belde olduğu fotoğraflar. evet siyah beyazı da mevcut.
  ... mmmmmm