1. .
  (bkz: vecihi)
  1 ... master
 2. .
  2000'li yıllardan itibaren türk sinemasında bir hareketlilik baş göstermiş (-ki şahsi görüşüm bu atılımı yapan eşkiya filmidir) film sayısında bariz bir artış gözlenmiştir. kaliteli filmler çekildiği gibi 70 ve 80'li yıllara ait unutulmaz filmlerin de güncel versiyonları izleyici ile buluşmaya başlamıştır. fakat şahsi görüştür ki yeniden çekim filmler eski lezzeti vermemektedir.
  çocukluğumuzda, tek kanallı dönemde, gençliğimizde neredeyse hayatımızın anlamı olan filmlerin anıları bir çok başarısız prodiksiyonla rencide edilmektedir.
  örneğin hababam sınıfı serilerinin yeniden çekimi "hababam sınıfı efsanesi"ne hakarettir.
  yahut hababam sınıfı ambiyansı verilen (ölümüne ganga gençlik) maskeli beşler ırak filmi hayal kırıklığı yaratmıştır. hababam sınıfı 7 den 70 e halkın her kesimine hitap ederken yeniden çekim ve türevi filmler sadece 7-11 yaş grubuna hitap etmektedir.
  tabi ki yeniden çekim fevkalade güzel bir şeydir ancak yeniden çekimde eskisi kadar kaliteli senaryo ve oyuncuların yer alması, ortaya elle tutulur bir film çıkmasına yol açacaktır. gerisi 3 ay sonra televizyonda izlenecek ve bir daha da gösterime girmeyecek filmlerdir.
  son olarak mehmet ali erbil'in mümkünse filmde hiç bir rol almaması tercih nedenidir.
  ... olursem beni sana gomsunler