bugün

ülkemizin içinde bulunduğumuz dönemden önceki hallerini tanımlayan ifade. bizden sonrakiler için ise şimdisi. * karşılaştırma anlamında ise yorum yapamayacak kadar yorulduğumu hissediyorum. bi bok olmaz efenim bizden. (bak gene dayanamadım gene) * *
(bkz: back to the primitive)
(bkz: soulfly)
beyefendinin yeni türkiyesinde boğuldukça özlenen eski devlet düzenidir.

bakmayın öyle, devlet düzeni resmen değişti artık.
eskiden buralar komple dutluktu.
siyasetin insan düşüncesinin gelişim hızına ayak uyduramamasından başka bir şey değil..
Huzurun olduğu, düşünceni söylemenin suç olmadığı, terörü lanetlemenin suç olmadığı, Türkçülüğün ırkçılık olmadığı milliyetçilik olduğu, Türk milletinin en çok hasret duyduğu şeydir.
kürt kelimesinin dahi yasak olduğu güzel yıllar.
Türk halkının emeğini sömürmek için sokak savaşı çıkarılmayan yıllar. herşey daha kolaydı.
Özlediğim güzel Türkiye.
şimdi de olduğu gibi dünyadaki gelişmelere yön veren değil, bu gelişmelerden etkilenen devlettir. şanssızlığı dünyanın istikrarsız, belirsiz, hayatın kolay olmadığı zamanlarda bulunmasıdır.
kapanmanın namuslu olmak anlamına gelmeyen zamanlardı.
açılmanın da medeniyet sayılmadığı zamanlar.
dindar dindardı dinci çakma müslüman süslüman yoktu.
milliyetçi milliyetçiydi kafatasçı yoktu.
kürt kürttü hepsine pkklı gözüyle bakılmıyoru.
orospu çocuğuda orospu çocuğuydu şimdi sayın oldu.
avrupai avrupaiydi. kitap okumaktan yoksun kültürsüz elinden akıllı telefonu düşmeyen yamçık yumçuk konuşan değildi.
yeni türkiye de kimin ne bok olduğu belli değil.
terörist adam adam terörist.
piç rahat satıcı rahat hırsız rahat. yolsuz rahat. emekçisi öğrenmeni askeri polisi darda.
eski türkiye yeni türkiyenin tam zıttıydı yani.
(bkz: gelen gideni aratır)
bana mı öyle geliyor yoksa daha mı iyiydi? sorusunu sormama neden olan türkiye'dir. sanki toplum eskiden daha saf, yardımsever, insancıldı. daha huzurluydu insanlar. akp geldiğinden beri bana göre toplum ayrışmaya başladı, kindarlaşmaya başladı. alevi-sünni, sağcı-solcu,türk-kürt farkı belirginleşti. kısacası huzur bitti. dürüst olmak gerekirse türkiye'nin geleceği bana göre sanıldığından kötü olacak. iç savaş dahi çıkar bu gidişle.
selçuklu türkiyesidir.
Sokak ta yürür ken karsidan gelen askerin gözüne kimsenin bakmaya cesaret edemediği turkiye dir...Secilmislerin değil atanmislarin yönettiği Türkiye dir...Ssk li bir hastanin devlet hastanesine kabul edilnedigi icin ssk hastanesine giderken yolda olenlerin çok olduğu Türkiye dir.....Siyasilerin su an Kılıçdaroğlu nun secim vaadleri nin aynasının yapıldığı Türkiye dir..... Bir mesele karsidinda en son sözü askerlerin soyledigi Türkiye dir... Organize sanayide bir is bulmak icin millet vekiller inin aracilik yaptigi turkiyedir...Ambulans in olmadigi taksilerle hastanelere acil hastalarin tasindigi Türkiye dir... Sadece zengin sosyetenin ucaga binebildigi turkiyedir.

Sadece laiklerin dine kufretme ozgurlugunun oldugu bir turkiyedir...Kuyruklar Türkiye sidir.....

Ulasmak icin adres; Kılıçdaroğlu lu chp / Bahceli li Mhp.... Haziranda oy ver ve nostanjiyi yakala...
müziklerinin üzerine geçilemedi. Hala çoğunlukla eski türkiye'nin şarkılarını dinliyoruz. Yeni Türkiye'nin bir müziği yok çünkü.
eski türkiye'nin suyumu cikti dedirtten hede.
çarpık kentleşmenin, soba dumanının, çamurun, susuzluğun olduğu türkiyedir. her sorun teker teker hallediliyor. gecekondulardan geçilmezken ortalık, bugün markalı konut atağına kalkmış bir türkiye görüyoruz konut reklamlarında.
hastane kuyruklarinin, susuzlugun, cop kokularinin, basortu sorununun, sehit kaninin eksik olmadigi eski turkiye'dir.
unutma halk. o günlerden bu günlere... Elhamdulillah.
Kısa zamanda yerli uçak üretileceğine

(ki 1940larda hollanda dahil bir çok ülkeye ihraç edilmiştir)

http://m.mehmetciktv.com....misisiz.html#.VSbQIPmsWot

2023'de de süper güç olacağına!!! inananların laf attığı Türkiye'dir ayrıca nazaran gayet huzurlu,ülke,tarih,din ve dil birliğinin olduğu güzel ülkemizdir.
kimi yalancıların hep kötü yanlarını anlattığı, iyi yanlarına hiç değinmediği türkiye'dir. gençlerin bilmediği o türkiye'nin iyi yanlardan bazı manzaralar sunayım bari:

şunu iyi bilin ki demokrat parti iktidarı dönemi ve darbe dönemleri hariç, türkiye'nin demokrasiyle yönetildiği dönemlerde karşıt görüşlülere hiçbir zaman akp dönemindeki kadar kötü davranılmadı. mesela özal türkiyesi ve sonrasından dem vurayım..

muhalifleri özal'a başbakanlığı döneminde de, cumhurbaşkanlığı döneminde de demediklerini bırakmadılar. o karikatürleri, yazıları, yakıştırmaları ne kadar anlatsam eksik tarif etmiş olurum.. aslında bir çoğunda haklılık payı da vardı ama konumuz o değil... özal'ı ne kadar beğenmesek de kimseye "bana hakaret etti" diye dava açmazdı. sözde demokrasinin olmadığı o günlerde, nokta dergisi yök başkanı ihsan doğramacıyı istanbul üniversitesi'nin üstünde büyük hacetini yapar şekilde gösteren temsilini yayınlardı da kimse kimseyi dava etmezdi.

kenan evren cumhurbaşkanıydı ve istanbul üniversitesi ona "fahri hukuk doktoru" ünvanı vermişti. gırgır dergisi üstte bu haberi, "istanbul üniverstesi rektörü cem'i demiroğlu önüne geleni fahri hukuk doktoru yapıyor" ibaresiyle geçtikleri bir karikatürde, cem'i demiroğlu'nu tecavüzcü coşkun'a fahri hukuk doktoru beratı verirken çizmişlerdi. tecavüzcü coşkun'un bir eliyle beratı alırken, diğer eliyle tombala çekerek malum gülüşünü andıran sesler çıkarıyor şekilde gösterilmişti. kenan evren faşisti bile gırgır'ı dava etmedi!...

özal, aslında kıymetli bir insan olan yıldırım akbulut'u başbakan yaptığında, muhalifler akbulut'a demediklerini bırakmadılar!... aptal ve ceketçi olduğunu ifade etmeye çalıştıkları türlü fıkralar uydurdular. bir televizyon programında akbulut'a o fıkralar soruldu (ne cesaret değil mi? hayır, o zaman böyle bir soru sormak için cesaret gerekmiyordu)... yıldırım akbulut "biliyorum. eğleniyor işte çocuklar... hatta bir tanesini ben de biliyorum" dedi. spiker anlatmak isteyip istemediğini sorunca şu fıkrayı anlattı: "efendim moskova'daymışım. beni kuğu gölü balesine götürmek istemişler. kuğu gölü lafını duyunca "gelmek isterdim ama mayomu yanımda getirmemişim" demişim"

mesut yılmaz ve demirel mülayim adamlardı. tansu daha hırçındı ama o da muhalifleriyle akp'nin uğraştığı kadar uğraşmazdı. her seçim öncesi liderler muhakkak televizyonda tartışmaya çıkardı...

işte böyle... komünist ülkelerde doğanların özgürlüğün ne olduğunu anlamakta zorlanması gibi, tarihinin en faşist rejimlerinden birini yaşayan bu ülke dışında başka bir ülke görmeyenlere, geçmişi de hatırlamayan gençlere veya gerçekte demokrasiyi gibi bir talebi olmayanlara, demokratik bir ülke olsak tek biri bile akp'yi alaşağı yetmeye yetecek bunca rezalet, zulüm sana normal geliyor, diğer partilerin de aynısını yapacağını sanıyorlar.

bir de sucukçu muhasebecisi ile röportaj yapan gazetecilerin yüzlerini gözünüzün önünde canlandırmaya çalışın... söz konusu gazetecilerin kahir ekseriyeti yandaş oldukları halde, yaşadıkları korkuyu suratlarından kolayca okunabiliyor. "ya yanlış bir soru sorarsam? ya hata yaparsam?" diye ödleri patlıyor...

mehmet ali birand'ın türkiye'de ve dünyada röportaj yapmadığı lider kalmamıştı. normalde çok rahat bir adamdı. onun sucukçu muhasebecisiyle röportajını hatırlayan var mı? korkudan sicim sicim terliyordu. gözleri fıldır fıldır dönüyordu. fevkalade tutuktu. bildiğimiz halinden çok uzaktı...

hasılı, böyle bir şahıs tarafından yönetilmesini ülkesine reva görenler ne demokrat olabilir ne de vatansever..

kibir abidesi sucukçu muhasebecisi bu ülkeyi bir tımarhaneye çevirmiştir vesselam...
Yabancı devletler muhatap almazdı ki özür de dilesinler. Beş milyar dolar için IMF den gelen derviş i kırmızı halıyla karşılayıp bakan yapıldığı ülkedir. 200 milyar dolarlık bütçesini faize gömen, % 80 enflasyon ve % 80 faizin olduğu ülkedir. Daha isteyen varsa sayfa sayfa yazalım. Ogünler yaşamış, ticaretini batırmış biriyim.
eski türkiye de ülkenin kaynakları "milletin anasını s.ktik" diyen şerefsizlere peşkeş çekilmiyordu.

boğazın en güzel kıyıları devlet okulu olmuştu mesela? şimdi otel dikiliyor. sonra o otelde asla kalamayacak y...rak kafalı japon askeri ak partili de seviniyor.

eski türkiye 1000000 kat daha iyiydi... şaka değil.
şamar oğlanına dönen, halkın sefalet içinde süründüğü ülkeyi özleyenler için:

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Ulan ekmek kuyrugu, yag kuyruğu var diye diye kotulediginiz o Türkiye candir can.
Simdi yitip giden canlarınızi tespit için morg kuyrularindasiniz.
Teşekkürler hepinize!