bugün

yaran diyaloglarla dolu olabileceğini düşündüğüm fantezik durum.
(bkz: yaran diyaloglar)
(bkz: kendimizi kandırmayalım fahriye abla)
(bkz: talihsizlik)
yeniden sevgili olabilmek için , bi yerden başlamak gerektiğine inanan kişinin yaptığı davranıştır.
(bkz: dön dolaş yine bana gel)
hayırlara vesile olmayacak durumdur... sakıncalıdır. taraflardan birinin bir hareketiyle kavgaların tekrar başlaması muhtemel durumdur.
ne gözümü alabildim... ne göze alabildim... durumudur.
anlamsızdır. ne anlamı var ki yanıma gelip bana kanka demenin. biliyorum hala it gibi aşıksın bana. hadi güzelim yapma bunu bana ayrıl da gel.
(bkz: yok öyle bir dünya)
en kralı içki içilene dek sürenidir. içince sapıtılır, kankalık müessesesi bozulur.
(bkz: az sikişmedik)
yatakta devam eden dostluğa dönüşür.
Sevgiliyken bile dost gibi olabilmiş insanlardır. Aralarında herhangi bir ihanet ya da büyük saymadıkları bir olay olmadığı sürece başarabilinir bir durumdur. Fakat kanka biraz abartılı olabilir.
eskiden tuttuğunuz ellere şimdi sadece "çaak" yaparken dokunmak, eskiden öptüğünüz ve tadını bildiğiniz dudaklardan şimdi aşk kokan cümleler yerine, soğuk espriler, laubali hitaplar ve belki de daha acısı başka bir aşkı anlatan yakınışlar duymak, evinize çay içmeye gelen "dostunuzun", üşüdüğünde giymesi için verdiğiniz kazağın üzerinde bıraktığı kokuyu bir yerlerden hatırlamaktır.

dayanılabilir mi?
ne büyük bir midemizin olduğunu gösteren bir durumdur.
zordur, hatta imkansızdır. ya eskiden yaşanılan güzelliklerden dolayı aşk canlanır, yada yaşanılan kötü şeyler düşünülüp nefret artar.

kısaca kanka olmak namümkündür.
sonrasında edinilen sevgilileri rahatsız edebilecek bir durumdur. önceden bir şeyler paylaştığın bir insanla yeni sevgilinin gözüne soka soka enseye şaplak göte parmak olunması hoş değildir. gözünün önünde olmasa da hoş değildir.
geniş mezhepli olmaktır.
iki taraftan birinin yeni bir sevgilisi olup bu sevgilinin ikazıyla anında bitecek olan eylemdir.
yoktur öyle bir dünya efendim. eğer eski sevgiliyle kanka olunuyorsa gerçekten sevgili olunmamış demektir. ortada gerçek bir aşk olmamış demektir ya da sevgili sıfatı altında taraflardan birinin hala devam etmekte olan aşkı diğer tarafından istemem yan cebime sendromu vardır.
anlamadığım insan tipidir. hayatta işim olmaz. yolda görsem selam vermem, o derece soğuğum bu olaya... yaşanmış bitmiş amına koyim, kanka ne lan?

o değil de, kadın erkek ne kankası amına koyim. ya içindesindir çemberin, ya da büsbütün dışında, tamamen uzağında. budur.
tuhaftır. düşünsenize, "nasıl öpüşüyorduk kanka? eheheheh" falan.
-yemin ediyorum boğaçın ki 20 santim var tolga, görmen lazım.
-görmüş kadar oldum burcu sağol.
zavallı egolarımıza yenik düşme durumudur.
(bkz: kanka ayağı göt ayağı)