bugün

bir an önce kendinizi 4-5 mandalla değiştirip, eskici tezgahında yeni sahiplerinizi bulmaktan başka şansınız yoktur. ama beklemekte ısrarcı olan bünyeler antika değeri kazanıncaya kadar bekleme safhasında yer alabilirler.
eski sevgili ile yenilenilir, yeni olan yaşanmaya başlar. bir defter eskimişse (dolmuşşa) yeni deftere geçilir. o defter silinerek doldurulamaz. her bir defter iz bırakır bir yerlerde. derinlerde.
eski sevgili, habire kendini yenilerken, insanın kendisine yaptığı çok büyük bir haksızlıktır. kendinizi, çürümeye terketmeyin.
bütün eski sevgili başlıklarının vardığı sonuç ve kapak cümlesi.
uludag sözlük eski sevgili hayranlarının kaçınılmaz sonudur.
murathan mungan'ın sizden saklı isimli o güzelim şiirini hatırlatan olay.

gelmediniz, ben hep sizi bekledim
eksilen yanlarımla
sizden saklı eskidim.
bazen de bakımsızlığını, bacağından bir türlü almadığı iğrenç sakalımsı kılları, yediği sümükleri hatırlarsınız ve böyle bir akıl hastası ile nasıl vakit harcadığınızı düşünüp sinirden 5 10 yıl eskirsiniz.zaten sevgili değildi, araçtı diyip rahatlayabilirsiniz bu durumda..
aşkın namusudur.
aslında hiç eskimeyen sevgili olduğunun kanıtıdır.
yapma canım, yapma kuzum. eski sevgili olduysa artık gözünde "o" nu değil ona duyduğun "aşk" ını büyüt. onu büyütürsen kırılımların artar, can kırıkların çoğalır. aşkını büyütürsen o giderek azalır ve sen ve büyük aşkın kalır. *
(bkz: güzelliğin beş para etmez bu bendeki aşk olmasa)
(bkz: eskimeyen sevgili)
(bkz: yar saclarım beyazladı)
(bkz: sen gelmez oldun)
çürümek. (bkz: )