1. 1.
  eski sevgiliye karşı ne hissettiğinize bağıl olarak değişen,yine de hiçbirzaman ömrünüzün en tatlı anları olamayacak olay.hiçbirşey hissetmeseniz de sinir bozucu,hala aşık olsanız da.
  2 ... veritaserum
 2. 2.
  eskiden onun yanında nasıl göründüğünüzü anlamak için inanılmaz bir fırsat.
  7 ... tanrının kadın yüzü
 3. 3.
  erkekseniz derin bir mağlubiyet,
  kadınsanız derin bir terkedilmişlik ve ihanet duygusu,
  oluşturması kuvvetle muhtemel durum..
  4 ... azorka
 4. 4.
  eski sevgiline vakti zamanında ne hissettiğin ve şuan ne hissetmekte olduğunla değişmekle birlikte özünde hiç de hoş olmayan durumdur. zira bir zamanlar sana ait olan ellerin şimdilerde bir başkası tarafından tutuluyor olması durumu insanın içine oturabilir. ayrıca yeni sevgilisinin tipine bağlı olarak kendini daha iyi (bkz: çirkin yeni sevgili)veya berbat (bkz: süper yeni sevgili) hissetmene neden olabilir. bu gibi durumlarda mümkünse yol çaktırmadan yol değiştirilmeli, değiştirilemeyecekse görmezden gelinmeli, o da mümkün değilse bir kaç dakikalığına aslında onun eski sevgilin olmadığı varsayılmalıdır. *

  derin bir nefes alarak başlıyorum bir mektup tadındaki bu entryme sevgili uludagsözlük okuru..

  fakültenin verdiği alışkanlıktan olsa gerek bunu da maddelemek gerekir ki daha anlaşılır olsun.
  1) vakt-i zamanında yeteri kadar sevilmemiş eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle görmek: hiç bir şey ifade etmez sevgili okur. hatta genelde yüzünüzde hafif bir gülümsemeyle karşılarsınız bu durumu. egonuz yerli yerinde durmayı bilmeyen cinstense yine de sevmediğiniz eski sevgilinizi başka biriyle görünce kıskanabilirsiniz. bu 'benden başkasıyla nasıl olabilir?' içerikli histerik ve megaloman bir düşüncedir ki yersizdir. gereksizdir. normal insan tepkisi sevmediği * eski sevgilisini yeni sevgilisiyle görünce gülüp geçmektir. mutlu görünüyorlarsa onlar adına sevinebilirsiniz bile. problem teşkil etmez. ve onları gördükten yaklaşık 15 dk sonra gördüğünüzü bile unutursunuz.

  2) artık sevilmeyen eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle görmek : bu ikinci durum biraz daha enteresandır. vakt-i zamanında sevdiğiniz kişiyi yanında başkasıyla görünce önce bir yadırgarsınız. yine de kıskanma ya da gıcık olma durumu yoktur. 'vay bee' aklınızdan geçen ilk cümle olacaktır kuvvetle muhtemel. sonra nasıl göründüğüne bakarsınız, mutluysa sevinirsiniz. aklınızdan kısa süreli bir geçmişe yolculuk yapıp beraber yaşadığınız şeyleri kısa süreli şekilde hatırlayabilirsiniz. beraberken çok aşık olduğunuz biriyse bu 'vay be, artık hiç bir şey hissetmiyorum!' diye önce kendinize şaşırır, sonra içten içe 'iyileşmiş' olmanın verdiği huzurla sevinirsiniz. yine de bir 1 saat içinde unutursunuz onu gördüğünüzü. gün normal bir şekilde devam eder.

  3) hala sevilen eski sevgiliyi yeni sevgilisiyle görmek : allah düşmanımın başına vermesin durumu. değil görmek hala sevdiğiniz adamın/kadının yeni bir sevgilisi olması fikri bile sizi yeterince üzerken, olduğunu kesin olarak bilmek yıkılmanıza, onları bir arada görmek de dağılmanıza neden olabilir. elleriniz titrer, ayaklarınız tutmaz olur, içinizden bir şey çekilir sanki.. nefret edersiniz o an ondan. kendinizden de nefret edersiniz o sizi unutmuş ve başka biriyle hayatına devam ediyorken hala onu sevdiğiniz için. sonra size söylediklerini düşünürsünüz.. beraber yaptıklarınızı. gözleriniz dolar, kuvvetle muhtemel ağlarsınız. kendinizi değersiz hissedersiniz. bir kaç gününüz hatta bir kaç haftanız üzülerek, ağlayarak ve yeni kararlar alarak geçer. b.kun b.ku bir duygu durumudur.
  4 ... cilekrazzi
 5. 5.
  (bkz: no more ex pls)
  3 -1 ... hendrix
 6. 6.
  (bkz: sözlükteki eski sevgili takıntısı)
  1 ... dancerinthedark
 7. 7.
  bu yeni çift, bir gece siz yalnız yürürken karşınıza çıkmışsa, o gece tekelin bayram yapıcağı gece olabilir.
  2 -2 ... cavit
 8. 8.
  O anda eski sevgilinize karşı bütün hisleri yitirmiş olsanız, aradan çokca zaman geçmiş olsa bile içinizde ister istemez hafif bir burukluk, mide depreşmesi meydana gelebilir...
  5 ... rubniac
 9. 9.
  kendini beğenmişliğin en üst düzeye çıkması gereken andır. "ulan benden sonra bula bula bu hödüğü, bu tomruğu mu buldun" havası yaratılmalıdır iç dünyada, düşmana türlü türlü bok atılmalı ve olay savuşturulmalıdır ivedilikle.
  3 ... kara gozlu bezelye
 10. 10.
  (bkz: eski sevgiliyi yeni sevgiliyle görmek)

  edit : (bkz: olaylar gelisir)
  1 ... darklove