bugün

(bkz: benim olmazsan taciz ederim)
Ayrılık kararı alındıktan sonra sürekli aramak rahatsız etmektir.
karar aşaması bitip tamamen ayrıldıktan sonra da sürekli aramak rahatsız etmektir.
hatta abartıp evinin önünde bekleme, şirketine ve ya okuluna gitmeye kadar varabilir.
yılmadan sıkılmadan arayıp son bir kez görüşelim diye ısrar edersiniz.
türlü şaklabanlıklar yaparsınız.
sebep belki unutamadınız belki intikam ama tacizden başka birşey değil tabiki.
(bkz: yaptım ordan biliyorum)
ilişkinin bittiini kafada kabullenememe yüzünden olmaktadır. hala onun sizi sevdiğini, istediğini ama çeşitli sebeplerden ötürü yanaşamadığını düşünür ilk adımı atan kahraman siz olmak istersiniz. ilişkinin düzeleceğine dair inanç vardır içinizde hala. bütün çaba, koşturmaca bu yüzdendir. sevgilinin götünün kalkmasına sebep olur. döneceği varsa da dönmez o satten sonra, duymanız gereken sadece ''seni artık sevmiyorum, başkası var'' cümlesidir. bunu duyduktan sonra ayrılığı kabullenme süreci daha çabuk gerçekleşir. 3 ay aralıklı seyirler halinde devam eden tacizler artık bir son bulmuştur.
elde ettiği eski sevgili ile yaşanmış fiziki teması, başka bir kız elde edememe sonucu yaşayamadıklarını tekrar elde etme arzusu ile eski manitayı elde etme çabasına diyoruz.
ilişkinin bittiğini bir türlü kabul etmemek, edememek. sevgilinin gitmesini sindirememek.
arayıp küfürler etmek, hakkım haram olsun lannnn diye bağırarak yapılandır.
eski eşe tecavüz etmek gibi birşeydir.
genelde ayrılırken karsı tarafın açıklama yapmamasından dolayı sevgilide travma oluşturması sonucu gelişir. ayrılırken iyi veya kötü geçerli veya geçersiz bir açıklamada bulunmak konuşarak ayrılmak önemlidir. ''ben senden ayrıldım'' deyip bir daha telefonlara çıkmamak karşı tarafa bunu sorgulama hakkının doğmasına sebep olacağından taciz olarak nitelendirilmemelidir.
nezarette son bulabilecek hadisedir.
hiç bir amaca yönelik olmayan eylem. size geri döneceğini mi sanıyorsunuz?
en korktuğum şey. allah yazdıysa bozsun. kadının tacizi darlaması "bak ya hala aklındayım demek, tabii olum doğru dürüst sevdik yami..." dedirtir ama erkeğin tacizi öyle değil.

evinin önünden bile geçmiyorum taksiyle, ordu caddesi'nden değil diyorum, duyar görür, ayıp olur. sanki aranıyormuşum, ona bakınıyormuşum gibi olur. bu yafta hoş değil.

tek gocunduğum, herkes canı isteyince, o da dahil beni arar sorar da, "x yerdeyim, müsaitsen gel" der de, n'apıyorsun yazar da, ben kimseye ulaşıp gel diyemem.

kötü mü olur bu akşamüstü otursak bir köşeye, hep senin mi ihtiyacın olacak bana, benim sana olunca diyorsun lüzum değil.