bugün

hayatında kimse yoksa yer yer yürek dağlayan hede.
feridun düzağaç çok güzel anlatır bu durumu..
'şimdi belki mutlusundur diye ödüm kopuyor,eyvah! bana acı acı hatıran lazım..'
Acilen gerçekleşmesini istediğim eylemdir.
görmesem de emin olduğum sonuçtur. bu sebeple, tanık olamadığıma seviniyorum.
koşun koşun cool adamın parasız seks yapabilen versiyonu gelmiş.
(bkz: içine ağlamak)
(bkz: kendini otisabi sanmak)
ne yapacaktı senden sonra yas tutmak eylemine mi girecekti.
herkesin "eski" olmadan mutlu olabilmesini temenni ederiz.
birkac saniye buruk mutluluk yaşatıp sonra hass...tir ya onun icin herseyi yaptığım simdi baska ellerde ve gulmeye devam ediyor diyerek icimden gecirmeme neden olay ama sonra kendi kendime nasıl çeliştiğimi görüp gülüp gectiğim anlardan biridir heyecan yapar.
insanın bencilliğinin ve egosunu tatmin etme duygusunun tavan yaptığı andır.
(bkz: nazar etme ne olur çalış senin de olur)
5 dakika önce yaşadığım olaydır. ilginç hatta çok ilginç bir duygu. şimdi aşkasıyla ama mutlu.
insanı dinden imandan çıkaran bir olay.

hemen bir anıyla başımdan geçen bir olayı anlatayım:

sevgilim dediğim kişiyle öss sınavına aynı sene girdik ve farklı yerleri kazandık, neyse bu ağlıyo falan ''ben sensiz naparım nederim, ya başka kızlar sana göz koyarsa ölürüm ben'' diyo klasik hatun tripleriyle, sonra ben diyorum ''ya sen bana güven gerisini boşver'' , aradan 1 ay geçti bi akşam tel çaldı, işte sen iyisin güzelsin benden daha iyisini hak ediyorsun falan diye klasik hatun ayrılma numarasını çekti bana tabi ben pert oldum çünkü o kadar ağlıyodu sızlıyodu, ben de beni çok seviyo sanmıştım. neyse onu da geç ayrılıktan 1 hafta sonra bi baktım feysbuktan yeni yeni elemanlarla çimlere uzanmış kabak çiçeği gibi açılmış kız sendromunun hakkını güzelce veriyo, tabii leş kargalarıda yanında sevgilisinden yeni ayrılmış toy hatuna kur yapıyorlar falan filan.

o fotoğraflarda ağzını ayıra ayıra onu yanındaki zibidilerle mutlu görünce 1 hafta boyunca okula gitmedim ve hep içtim.

sonuç, ben de onu unuttum hatta onun taa azına sıçıyım moduna geldim, hemen kendime bi hatun buldum ve önüme baktım.

ohh yandan.

kimseye çok değer vermeyelim agalar.
insanın aslında ne kadar bencil olduğunu; hala ne denli hayvani içgüdülerle, dürtülerle hareket ettiğinin emsallerini
gösteren davranışlar kümesinin ilk kıvılcımını oluşturan andır.

a. eski sevgili uzakta belirir
onu görürsünüz ve ani bir refleksle başınızı çevirirsiniz. suçluluk duygusu..
sonra ani bir şekilde yaptığınızın ne kadar saçma olduğunu anlarsınız. neyden kaçıyorsunuzdur ki?
tam bu hesaplaşmaların akabinde ona ne kadar yaklaştığınızı farkedersiniz. "tanrım beni görecek!!"

b.eski sevgiliyle konuşma
iki taraf da çok gönüllü olmasa da bir süre muhabbet edilir.
naber, nasılsın, nelerle uğraşıyorsun bu aralar dan öteye gidemez muhabbet. belki de gitmemelidir.
tam o an şu belirir. "eee, mutlu lan bu" .. beyninizin tüm çeperlerinde dolaşıt bu sözcük..
her yerde.. "nasıl ya? em mutlusun sen" diyemezsin.
hele bir de yeni ayrılmışsanız vay halinize..

c."peeeh sen mutlusun da ben de mutluyum yani" halleri
tam o andan sonra, kendinizin aslında onun için çok da önemli olmadığınız anladığınız an artık çooook geçtir. düğmeye basılmıştır.
ona sizin de mutlu olduğunuzu göstermek için bir kaç yalan söylersiniz. ya da bir kaç birbiriyle bağlantısız mutlu süsü
verilmiş arkadaşların zoruyla " hadi olm be sosyalleş, bak kızdan sonra hiç iyi görmüyoruz seni" nidaları arasında
yapılmış o zorunlu etkinliklerden birkaç kesit sunarsınız..komiktir o an aslında..iki taraf da bu komik savaşı anlamaktan
çok uzaktır oysa..

d.ve final
soğuk bir "görüşmek üzere" ile biter muhabbet. sözde muhabbet.. kazananı olmayan bu savaştan en çok tekel bayi
nemalanır. "demek umrunda değilmişim ha! sürtük" ve türevleriyle arka arkaya içilen sigaralar ve alınan alkol ile
finallenen günler..

sonra ne mi olur?
şıkları baştan okuyalım.
kıskançlık duygusuyla olgunluğu aynı anda gıdıklayan durum.
sen daha mutluysan pek de anlam ifade etmez.
özleniyorsa acıtan, yok değilse umursanmayan durumdur. eski sevgiliyi görmek de prk tavsiye edilmez açıkçası.
Sabaha kadar içmek için vesile olacak eylemlerden biri.
bir zamanlar ağlaya sızlaya " senden başkası olmayacak benim için, seninle beraber kapatıyorum kalbimin kapılarını" şeklinde laflar eden, ayrıldıktan az bir süre sonra herifin birine sarılmış, mutluluktan havalarda olduğu belli olan eski sevgili için ne kadar basit olunabileceğini gösteren durumdur.
mutluluk elbette herkesin hakkıdır, bu kişi eski sevgilide olsa durum aynıdır.
lakin nedeni belirsiz sözlerle ardında bıaktığın o şeyin yalandan sözleri kalkan yapıp mutlu olması öfkeli bir tebessümünde sebebidir.