1. 1.
    ayrılmanızın üzerinden aylar, yıllar geçmesine rağmen hala eski sevgiliyi sevme durumudur.

arkadaş olarak kaldıysanız eğer, bu daha da boktan bir durumdur. her gördüğünüzde her konuştuğunuzda, afallarsınız inceden inceye. siz hala, eskisi gibisinizdir ona karşı, bakışlarınız, hisleriniz, aklınız... eskiden olduğu gibidir. çok yaralar insanı bu duygu.

onu görmediğiniz anlarda, onla geçen güzel günler aklınıza gelir. hatta berbat olan günler de aklınıza gelir. gözler dolar. teker teker boşalır gözyaşları gözünüzden.

işte o an anlarsınız dünyanın en beceriksiz adamı olduğunuzu..
    27 -4 ... alone with everybody
  2. 2.
    aslında hatiratlari sevmek olan ama nedense hatiratlarda oynayan oyuncuya duyulan özlem olan disa vuran durum.
    5 ... mulayim
  3. 3.
    eskimemiş sevgilidir. bir bahar gibi hala içinde meltemler barındırır.
    11 ... parantez
  4. 4.
    "değmen benim gamlı yaslı gönlüme" türküsündeki selvi boylu sevgiliyi sevmektir hala.

ağlamayı size öğreten sevgiliyi sevmektir hala.

güneşin artık size sarı nabzını göstermemesine sebebiyet veren sevgiliyi sevmektir hala.

melankoliyi size öğreten sevgiliyi sevmektir hala.

sizi terk etse de sizi sevdiğinizi size hissettiren sevgiliyi sevmektir hala.

bir daha asla sevgili olamayacağınızı bildiğiniz sevgiliyi sevmektir hala..
    20 -2 ... alone with everybody
  5. 5.
    depresiflik halidir. bile bile lades demeye benzer; çünkü bilirsiniz ki o sizi asla istemiyordur. kalbizinin bir parçasının hep ona ait olmasıdır, içinizi yakan platonik aşktir. o sizin için artık sadece bir imgeden ibarettir, ulaşılmazdır, hep özlenen ve hep arzulanandır...
    5 ... passion
  6. 6.
    bir şairimizin dediği gibi hiç bir yara tam olarak iyileşmez.
    8 ... patibis
  7. 7.
    genelde ilişkilerin tek taraflı bitmesinden mütevellit meydana gelen durumdur. bir yerde içten içe kabul ediştir ama o'nun artık eski olması senin o'na hissettiğin sevgiyi eskitemez bir türlü, sürünür gidersin.
    7 ... iremim
  8. 8.
    bir türlü yaşadığınız, paylaştınız şeyleri unutamamaktır. en çokta gece gelir akla, içiniz acır.

Ben ne savaşlar verdim kendime bir rabbim şahit,
    Sor ne zaman vurdun kendini en son
    Katilim oldum her gece nedense...*
    3 ... kuzeydogu
  9. 9.
    elem bir durumdur.
    1 ... sayeste
  10. 10.
    eski sevgiliyi hala sevmektir geçmişin pençelerinde esir kalmak,
    eski sevgiliyi hala sevmektir yeni sevgiliye alışamamak,
    eski sevgiliyi hala sevmektir hep onu düşünmek ve hep onu hatırlamak,
    eski sevgiliyi hala sevmektir hep onun size ait olmasını istemek,
    eski sevgiliyi hala sevmektir hep sizin ona ait olmanızı istemek,
    bencilliktir kimilerine göre eski sevgiliyi hala sevmek,
    takıntıdır kimilerine göre eski sevgiliyi hala sevmek,
    derin bir kuyuda çırpınıştır eski sevgiliyi hala sevmek,
    eski sevgiliyi hala sevmek sizin öznelinizdir...
    10 -3 ... passion