Advertisement

 1. 1.
  eski sevgiliyi .......(-mak, -mek) şeklinde devam eden başlıkların arasında, insanı en rahatlatıcı olanı ve insan yaşamının kendisi için ne kadar kıymetli olduğunun farkına varmak için söylenmiş nihai-bitirici deyim.

  eski sevgiliyi gömmüşsünüzdür. zaten o şahıs sizi haketmiyorsa ve sevilmeye değmez, layığınız insan değilse onunla ilişkiyi bitirmişsinizdir. bi süre sürekli aklınızı kurcalar. hatta ona bok atmak bile yeri geldiğinde meşru olabilmektedir.

  onu yeterince derine gömmüşseniz mesele yoktur. ancak üzerine ince bir toprak tabakası örtmüşseniz bu durum kritiktir. ilerde yağan yağmur ve karsuları ile veya etraftaki(!) hayvanların eşelemesi ile yeniden belirmesi-ortaya çıkması ihtimali muhtemeldir. o yüsden bu boku yeniden eşelememek ve eşelenmesine izin vermemek için, ruh ve sinir sağlığı açısından o'nu derinlere gömmekte fayda vardır. varsın sizdeki imajı ölsün, gebersindir. yeter ki size bişey olmasın. *
  2 ... arcadian
 2. 2.
  avenged sevenfold adlı grubun seize the day adlı muhteşem şarkısının klibinde de üzerinde durulan acı verici olay.
  ... agama
 3. 3.
  (bkz: her tarafa çekilebilecek cümleler)

  -eski sevgiliyi tarihin tozlu sayfalarına gömmek
  -kanlı bıçaklı ayrıldığınız eski sevgilinizi evin bahçesine gömmek *
  ... bushi
 4. 4.
  eğer gömmek kelimesi mecazi anlamda ise, bu eylemin ayrılık mektubunu yırtmaktan hiçbir farkı yoktur. ayrılık mektubunu yırtmanın eski günleri geri getirmeyeceği gibi, eski sevgiliyi gömmekte, onun hatalarını anlamasını sağlamaz.
  ... agama
 5. 5.
  ne kadar gömülsede fayda etmeyecek durumdur . birde bakmışsın gömdüğün yerden sen farkında olmadan filizlenmiş , dal-budak salmış , bir zehirli sarmaşık gibi tüm kalbini kaplamış . ne yapsan caresi yoktur . içten içe bitirir insanı . unutamazsın .
  1 ... cabbar
 6. 6.
  eski de olsa eğer gerçekten sevmişseniz sizin de onunla gömülmeniz gibi bi olaydır.binevi depresyon.derinlere dalmak da,heralde ara sıra gömüldüğü yere ziyarete gitmek olmalı o zaman..
  ... freddie
 7. 7.
  (bkz: eski sevgiliye gömmek)
  1 ... notrinova
 8. 8.
  (bkz: ölürsem beni sana gömsünler)
  1 ... gezenadam
 9. 9.
  (bkz: behzat ç seni kalbime gömdüm)
  ... notrinova
 10. 10.
  hangimiz gömebildik ki onları? hala onların acısını bir nebzede olsa çekmiyormuyuz? hala onları gördüğümüzde kin tutmuyor muyuz? onu her gördüğümüzde kalbimiz daha hızlı çarpmıyor mu?
  1 ... birzamanlarnecoksevmistim