bugün

olası ergen vakası. eski sevgilinin bir başkasıyla gezip tozduğunu yatıp kalktığını düşününce gözyaşlarının daha da artmasının tek sebebi insanın kendine acımasıdır. acımayın lan kendinize
(bkz: mal)

eski eskidir arada bir hatırlanır hüzünlenilir geçilir en fazla o da seviliyorsa ha öyle sıradan kezban ya da efecan için geçerli değil. dünya da ağlanacak daha önemli şeyler var. sokarım o sevgiliye.
yok artık barcelona durumu oluşturur.
ardından da 2 saatlik ders çalışma ile sınavlarda mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlar.

düzenli ağlıyor adam. günü gününe.
çok zor sevgili bulan kişilerin yaptığı davranıştır. ağlanılan sevgilinin kensdisi değil artık bir sevgilinin olmayışıdır.
eski sevgili denilebiliyorsa zaten "eski"dir o artık, bi önemi kalmamıştır. onun için gözyaşı dökmek boşunadır. oysa sevgili, düşünüp ağlanıyorsa, gözyaşı dökülmüyorsa onunla... o sevgilidir hala, eski değildir yada geçmiş bir şey değildir. ardından ağlanmaz onun, onunla ağlanır ama gözleri ıslanmaz yaşlarından. acıtır belki canını, yanında değildir. içindedir o senin, sen içindesindir. eğer aşıksan, seviyorum diyorsan öyledir. kelimelere gerek yoktur anlatmak için, susarsın. ay ışığı süzülür belki pencerenden dokunur mürekkebine kelimelerin. yazarsın, yazarsın ve zaman geçer dayanamaz yakarsın. içki dolmadan bardağa geçmemeye başlar geceler. bir şarkının bestesi dokunur gecenin karanlığını dağıtarak gözlerine. dolar her yanına karanlığın güneş gibi öldürür geceyi. yazarsın, anlatırsın ama kimse bilmez, duymaz sessiz haykırışlarını. hissedersin, yaşarsın ama kimse anlamaz seni. sonra biri gelir ergen tribi bunlar der. söylenecek hiçbir şey yoktur. saygıyla anıyorum hepinizi. toprağınız bol olmasın, nefes almaya devam edin ama yaşamıyorsunuz.
ne ergenlikle ne de mallıkla alakası var bunun.insan gerçekten birini kalpten gönülden sevince anlayabiliyor bazı şeyleri.Aşk acısını,ayrılığı,mutluluğu,huzuru daha iyi kavrayabiliyor.Hayata daha sıkı sarılıyor mesela.eski eskilerde kalamıyor bazen.atamıyor insan içinden işte.eski sevgili demeye bile dili varmıyor bazen.sadece dediği ve kendine verdiği tek bir sözü oluyor,benden ne kadar uzak olursan ol hep kalbimde yaşatacağım seni belki de tek tesellisi bu söz.kimi ayarlarsanız ayarlayın hiç biri onun gibi olamaz ki!,imkansızlık işte bu kadar anlaşılır aslında.eğer bir insan gerçekten birini çok sevdiyse o aşk hiç ölmez hep içinde yaşar ve sırf birlikte olamayacağı içinde sevmekten vazgeçmez,ağır bir yüktür bu,kan kusar ama kızılcık şerbeti içtim der.O yüzden de gizli gizli kuytu da köşe de ağlar,belki hala unutamadığını görüp de onu ayıplamasınlar diye , belki de çok gururludur kimsenin yanında ağlayamaz...Hem bir insanı ağlatmak ne kadar kolay olabilir ki?, kim bilir o insanın yüreği nasıl yanmıştır.Hayatında bir sürü saçmalık,aksaklık,problem vardır.Hiç biri koymaz sevdiğinin gitmesi kadar,çünkü o yanında olsaydı herşeye dayanabileceğini bilirdi...
gerçek aşkı değil pembe dünyayı yaşayan salak davranışı. olum afrikada doğan her 2 bebekten birisi ölüyor.
kanada da her sene foklar kafalarına vurula vurula öldürülüyor. suriye uçağı düşürdü 2 pilot ortada yok sen hala sevgilim gitti, bitti ağlıyorum diyorsun. omuriliğini siktiğim.
kesinlikle yapılmaması gereken şey. ben 6 saat ağlıyordum. 2 saat çok az.
yaraların eskimediğini gösterir. yapmayın. dışarda bir hayat akıyor...
yanlıştır. 2 saat 15 dk yahut 1 saat 57dk olmalıdır. (bkz: küsüratlı sayı verince inandırıcı olmak)
başka derdi olmayanların yaptığı eylem. kanımca gerek yoktur. zaman zaman seni Yaradan'ı bile unutuyorsan, geriye kalanı elbet unutacaksın evlat.
düşünülen şey genelde yaşanmamışlıklardır.
burada eski sevgililere lanet yağdırmamıza sebebiyet verecek durum. bıktık şu sizin eski, yeni sevgililerinizden!
eğer büyük bir bağlılık söz konusuysa, normal olan durumdur. Umursamaz olmaktan iyidir.
ciddi boyutlara ulaşmış psikolojik bir sorundur. tam 2 saatin sonunda zırlama kesiliyorsa hayali bir bitiş düdüğüyle durum daha da vahimdir.
gözyaşı kanallarını düzenli olarak çalıştırmanın güzel bir yolu. doktor tavsiyesi olabilecek durum.

- gözyaşı kanalları tıkanmış, reçetesine kendisini çok sevecek birini bulsun diye yazdım. salak kendini çok seven erkeği bulmuş ya götü kalkacak tabi ben daha iyilerine layığım deyip bırakacak çocuğu sonra görecek tabi anasının aaa pardon siz anasıydınız dimi hay allah neyse reçeteye yazdım gerekli olan şeyleri karşıdaki eczanenin kalfası yakışıklı boğa burcu filan iyi sever yani de siz bilirsiniz tabi.
+ vay anasını tıp çok fazla ilerlemiş.
- ne sandın.
Bazı zamanlar yaşanılmaması kaçınılmaz olaydır. Gözlerinizden yaşlarınız eksildikce eski sevgiliye olan özlemeniz daha da artar ama hiç gelmez.
beddualar eşliğinde yaptığımdan iyi bir geri dönüş alacağımı düşündüğüm eylem. bazen intikamınızı tanrı alır.
dünyanın gerçekleri diye atıp tutanlar olmuş. evrendeki yani dünyadaki her şey senin algı düzeyinle alakalıdır. ancak bu demek değildir ki algı düzeyleri arasında sayı doğrusu misali büyük yada küçük, gelişmiş yada gelişmemişlerdir. bir kör için hayat başkadır, sağır için başka, şizofren için başka. her insan başka bi dünyadır ve senin kalan her şeyi algılayışın senin hayatını belirler. herkes bi şeyler için yaşar, bazıları toplum için bazıları birey için ve bu kişinin hayata baktığı penceredir ve kimse bunu yargılayamaz, üzerine bir söz edemez. evet afrikada çocuklar ölüyor, peki ya sen bunu söylüyorsun eyvallah. bunu değiştirmek için ne yapıyorsun yada bunu değiştirmek için ne yapabiliriz? bunları yapmışsan sana sözüm yok, dünyanın gerçekliği dediğin kötü tü kaka diye nitelendirdiğin şeyleri değiştirmek için ne yapıyorsun? bi şeyler yapıyorsan oraya bi şeyler koyuyorsan sana sözüm yok. madem ki senin dünyaya geliş nedenine, aşka laf ediyorsun, ergen tribi olarak nitelendiriyorsun cevap ver? gerçekten aşık olduğuna inanıyorsan ve bu senin hayatı algılayışın olduysa? ergensin yada başka bir şeysin ama sen eğer buysan? dünya yansa umrunda olur mu? olmaz. bi şizofren düşün mesela, onun tüm hayatı başkadır algılayışı her şeyi başkadır. aşk da öyle. başka bi algılayıştır. ama ben tikicanı seviyoruuum ama o beni sevmiyooo diye platonik bi şeyden yada ergence sapıtmalardan bahsetmiyorum. anlatamadım ama anlayanlar olur umarım. saygılar.
ekstrem bir spordur.*
bi sikime yaramayandır.