bugün

bazen bir şarkı anlatır.

yana yakıla ağladım sana
yana yakıla dön diye bana
uğruna neler harcadım canım
anlamadın ya
bi tane frank sinatra albümü olabilir. sende unutmuşum cd yi burayı okuyorsan bi zahmet...
kendisine açılan 892739817398137 başlık olduğu gerçeği.
o gün restoranın ortasında osurduğum gerçeği. şoka girmişti gerçi, geçici hafıza kaybı dediler.
verilen sözler.
zayiflayabilme, ve cook seksi olabilme ihtimaliniz..
Eski sevgili olmadan önce seni çok sevdiğidir.
hani şimdi mühendis olmuştur güzel bir şirkette, dolgun bir ücretle çalışıyordur. etrafı bol bol sosyal aktivitelerle kaynıyordur çapkınlıkta sevgilikte tavan yapmıştır da ama bunun bide öncesi vardır değil mi efendim ? eğer o eski sevgili öğrencilikte tanışıldıysa unuttuğu ve acilen hatırlamasi gereken tek bir gerçek vardır. öğrenciyken cebine ailenin koyduğu harclıkla, kimliğinin statüsünün olmadiği, kendine ait evi yokken arabasını bilmeksizin seven bir enayi daha olmayacaktır. enayidir evet ama saflığı kadar safça sevmiştir. vicdanı temizdir en azından.
eski olduğu gerçeği.
"gün olur devran döner horoz domalır tavuk gömer"

gerçeğidir...
Belki de eski sevgilisiyle iş pişirmiştir, yani artık bakire değildir...
"bize her sevdadan geriye kalan sadece; galatasaray" gerçeği. bak sen eskidin, galatasaray hala var. demek ki; gerçekmiş.
gün gelicek intikam alınabilecegi gercegidir.yaptıgı şeylerin kendisine yapılınca nasıl bir duyguymus ogrenilecegi gercekleridir.
ayrıca kimsenin kimsede hakkı kalmayacagı ne ekersen onu biçeceksin sozlunun hatırlanması gercegidir. intikamın sermayesi ömürdür sözünü zamanı gelince ögrenecegi gercegidir.
alain de botton abi diyor ki;
eski sevgilisiyle uğraşan çaresizlerin bir gerçekleri üç süreçleri vardır.

1 gerçek.
Öz güvenleri düşük, bastırılmış komplekslerine teslim olmuşlardır. nasıl olduysa kurabildikleri son ilişkinin hayattaki son fırsatları olduklarına inanırlar ama bunu inkar ederler.

aşamalar.

1. Rahatlama. Ona mutluluklar dilerim
2. Merak. Acaba şimdi kimle beraber. Benden daha mı iyi. Penisinin boyu ne kadar? Kalçaları benimki kadar büyük mü? Kaç kilo? Oda erken boşalıyor mu?
3. intikam. Asla benim kadar aşığını bulamayacak. Ben süper olacağım, yeni bir sevgilim olacak. Kariyerim, görünüşüm ve ruh halim çok daha iyi olacak ve bana yalvaracak.

Sel yayıncılıktan yeni kitabı çıktı. Konu yine bu minvalde. Aşk Üzerine.
terk etme sebebine bağlı olarak her şeyi unutabilir ya da anımsayabilir.
'' verilen sözler ''
"Geri döndüğünde bulduğun ben olmayacağım" cümlesini unutmuştur. Hatırlamaya hiç gerek olmayacağına inanmaktadır çünkü.
o hiçbir şeyi unutmaz.
Göz yaşlarım ulan...