bugün

eski sevgilinin bir gün tepetaklak olmasıyla son bulacak olan gün cinsinin eski sevgilinin bokuna benzer hali.
(bkz: dilek)
aynı anda insanı hem sevindiren hem de içten içe, damla damla sızan bir hüzünle dolduran tuhaf duygu karmaşalarına yol açan durum.
eğer sizinle sevgiliyken hayatının kötü olduğunu söylüyor ve sizi buna inandırıp gerekli ilgiyi sizden alıyorsa, ayrılınca mutlu olduğun söylemesi tamamen intikam amaçlıdır. inanmayın zaten ah almış bir sevgiliyse hiç bir zaman mutlu mesut yaşaması diye bir şey söz konusu değildir. içiniz rahat etsin.
(bkz: ya ne olacaydı)
sevindirecek bir gelişmedir.

o insan bir süre sizin sevgiliniz olmuştur, demek ki sevgiye ve saygıya değer bir insandır; aksi halde sizin sevgiliniz olmazdı... ayrılmış olmanız, sizdeki iyi nitelikleri değiştirmediği gibi ondaki iyi nitelikleri de değiştirmez.

saygıya, sevgiye değen bir insanın mutlu mesut yaşaması da en başta sizi sevindirmesi gereken bir olgudur, çünkü onu o yapan kişiler arasında siz de varsınız.

özetle, harikadır.
kötü biten ilişkinin ardından, hele ki terkedilen tarafsanız, oldukça rahatsız edici bir durumdur. sizi bırakan kişinin mutsuz, umutsuz hatta pişman olmasını istersiniz. hiç bir adem oğlu da hala sevdiği birinin, onsuz ne kadar mutlu mesut bir hayat yaşadığını görtmek istemez. kimse kimseyi kandırmasın lütfen.
(bkz: beter olsun sürünsün)
işi rast gitmeyenler için birinci dereceden hazımsızlık sebebidir. insanın sinirden midesi delinir. su akar yolunu bulur diyen atalar boşa dememişler. zaman her acıyı törpülediği gibi o hazımsızlığıda yavaş yavaş alır.
(bkz: ya ne olacağıydı)
Eski sevgilinin mutlu olduğunu ögrenip;
ilk duyduğunuzda;
-Çok iyi kız'dır. mutlulugu hakediyor.
Zaman geçtikce içten içe;
-Vay arkadaş benimlede olabilirdi.
-Benden neden bu kadar çabuk vazgeçti, Kıza Ayrılalım dediğimde tamam demişti.
-Benimle birlikteyken,şimdiki sevgilisiyle görüşüyormuydu? (Tanışıyormuydu).
-Ayrılalım dediğimde hiç direnmedi.Telefon açıp, aglayıp sizlanmadı ..olur hayırlısı olsun dedi.
-Hani beni çok seviyordu yıllar geçsede unutumazdı.
-Ne kadar cabuk birini buldu....düşünceleri içinde, mutlu olduğu için kıskançlık krizine girilme nedeni.
kendisine nefret duyulduğu, acaip sinir bozan durumdur. onun da canı acısın, o da kahrolsun ister gönül.
insanın kafasını bozar. mutsuz olsa da bozar mutlu olsa da bozar. ne olması lazımdır bilemedim.
Beni ilgilendirmez.
Bana ne. Herkes istedigiyle takilsin.
benden daha mutlu olsun, bir zamanlar sevdiğim, başımı göğsüne dayayıp uyuduğum kadın için kötü bir şey dilemem mümkün olamaz...
Beraber mutlu mesut yaşasak daha iyi olurdu ama napalım kısmet.
E genelde oyle olmaz mi?
Mutsuz olsa zaten mesaj kutun goz kirpar diye beklersin degil mi?
Cok beklersin.
Olacak tabi.

Yoksa siz "sensiz yapamam" lafına mı inandınız?