bugün

uzaktaydın, uzaktık. her facebooka girdiğimde heyecanla ekranın sağına bakardım heyecanla, dürtmüş müsün diye. sonra dürtmemeye başladın, geldin uzaklardan, ayrılalım dedin....

o sayfa benim evim oldu artık sevdiceğim... her gün girip bakıyorum kime ne yorum yazdın diye. acaba lavuğun biri fotoğraflarına "çok tatlı çıkmışsın = ) " falan yazıp yavşıyor mu diye. kimlerle arkadaş oldun hangi gruplara girdin diye.

hüzün mabedidir o sayfa...
paranoyaların doğduğu yer.
Aslında bakılmaması gereken adı üzerinde eski sevgilinin sayfasıdır. Hayatınızdan çekip gitmiştir.Ama duygusal dürtü dediğiniz şey sürükler durur.Dayanamaz bakarsınız.Sadece sinirleriniz bozulur.Hele eski sevgiliniz yeni bir ilişkiye başlamış.Ama sizin eski şarkınızı sayfasında paylaşmışsa o daha çok koyar insana.O yüzden kendinize bir savaş açık mantık ve duygularınızla savaşın.izin verin mantığınız yensin bu kez.Yoksa bu kısır döngü sürer gider.Eski sevgili yeni bir hayata başlarken ; siz hala onun hayatında takılı kalırsınız.Siz bir sigara yakarken onun hayatına doğru ; o sizsiz yeni hayatına güzel bir kahve ısmarlayacaktır.Aksi durumlarda olabilir.Sevginin karşılıklı olduğu durumlar ama bunlar içinde zaman gerekir.
bugün arkadaş listemden sileceğim onu ne gereği var ki diye girersin faceye bir girersin fotolarına bakarsın elin arkadaş listesinden çıkar' a gider ama silemezsin. bağlantı kurabildiğin tek yerdir çünkü orası. o yüzünü görebildiğin tek yer. hayatını takip edebildiğin tek yer. sevsen de sevmesen de merak edersin. eski sevgilindi diye faceden çıkartmaya ne gerek var hiç mi saygımız yok düşman mıyız dersin. silmeliyim zarar veriyor onu görmek başlayamıyorum tekrar yeni bi hayata, ikimizde sıkışıp kalıyoruz arada. dönemiyoruz da gidemiyoruz da dersin. b*k bi durumdur.
arkadaş olarak ekli olmayan eski sevgilinin sırf seni kızdırmak için abuk subuk koydugu profil resimleri adama cinnet geçirtir. ama birsey diyemezsin, artık senin degildir. ortak arkadasların adreslerınden girip rahatca bakmak varken, gurura yediremez bazen insan. girmez, bakamaz. zordur be sozluk. insanı dertli eder o ağuna goduum facebook profili, sayfası, hernesikimse.
koyar dimi çünkü başkasınada vermiştir...
eğer silinmemişse her dakika kontrol edilendir. eğer silinmişse aranarak bulunur ve sadece resimden, arkadaş listesinden oluşan bir sayfayla karşılaşılır. bi süre sonra sıkar, başka bir sevgili bulunur. bu kısır döngü böyle devam eder.
Günde 7 defa tavaf edilen sayfadır.
sahte hesap açıp, eklenicek sayfadır.
(bkz: eski sevgiline tüküreyim)
(bkz: yetti bee)
Relationship Status:

Eski Sevgili K married with
şahin k.

iç ses: (bkz: ananı)
(bkz: eskileştirilemeyen sevgili)
senin arkadaşın felan değildir ama arkadaşlarının falan arkadaş listesinde vardır bazen eski sevgili. Onlardan duyarsın yaptı ne etti, yetiştirirler sana bir ilişki içerisinde yazmış diye çok önemsenecek bi durum değildir yinede.
göte giren şemsiyedir.
çok eziksiniz.
artı tiksiniyorum sizden.
salak insan o senin feysbukuna bakıyomu? yüzsüz? minionmaster!
akıllı ol. kendine gel.
uzak durulması gerekendir. ama silmiş olsa dahi elde kalan tek şey odur; onun mutlu olduğu fotoğraflara bakmak...
terkettiğim sevgilimin ikinci kere beni silmesiyle bakamadığım sayfadır.
(bkz: bir daha da eklemem)
umurda olmaması gereken sayfa.
ilk sinirle silinmezse, arkadaş listesinde kalandır. ne yapsa takip edilir. çevrim içi olarak karşılaşıldığında heyecanlı bir bekleyiş alır ki, evlerden ıraktır. ama yazmayacağını herkes bilir. işlerini hallede ve o kişi artık çevrim içi değildir. bir de orada yıkar. sakıncalıdır.
O değil de, facebook sayfasında "ilişkisi var" yazdığını gördüğün zaman koyar. Kiminle lan diye sordurur adama. Sen olmazsan ölürüm diyen sevgili, başkası için yaşıyordur. Dokunmaz mı yarana? Dokunur tabi, aCItır.
hangisinin?
eskimeyen sevgili.
uzun süredir açılıp bakılmayandır.
eğer benim yaptığım gibi silinmişse ve merak ediliyorsa onda ekli ola birinin facebook şifresi istenir duvarına bakılır merak giderilir.
yıl 2009 bu illete üye olduk. herkes var diyorlar. bende aradım birini. buldum. baktım, baktım.... kala kaldım biraz. ve şimdi evli. bir tane çocuğu var, dünya tatlısı bir şey. mutlu fotoğraflarında. umarım hep fotoğraflarda ki gibi olur hayatı.

ama hüzünlü bir an oldu, o an benim için. pervane olduğumuz zamanlar geldi aklıma, gonca gonca içimizde açan bahar gülleri geldi aklıma, sahilde koşuşturmalarımız, kışın içmeyi beşiktaşta çok sevdiğimiz o salepin kokusu. belki ben yalnızım bundandır diyeceğim ama işin aslı bunların hepsi anı olmuş, karşımda bir monitör ve ben ona bakıyorum. sonra toparladım kendimi, zaman ne kadar enteresan diye düşünmeye başladım. ve anıların o tozlu sayfalarında gezinirken kafamın içinde, aşk zamanın ötesine geçmişti, ama şimdiye döndüğümde zaman sadece aşkı eskitmişti.
ve meğer (bkz: aşk), sevgiliyi dünyanın anlamı sanmak, (bkz: zaman)sa sırtımızda saklanan bir kırbaçmış.
güncel Önemli Başlıklar