bugün

insanı anlamsızlaştıran bir olgudur. onu kaybettiğin için acı çekmene rağmen dönmek istemezsin. acılarında anlamsızlaşır o an.
önüne 50 kuruş atılıp hemen uzaklaşılmalıdır.
- döndürmeyin

ilker yasin...
kalbin dön der, aklın ve mantığın dönme der. terazinin iki kefesi gibi eşitler bunlar birbirini ve sonunda kafayı yer insan. ama gözlemlendiği kadarıyla, geri dönen sevgiliyle tekrar ilişkiye başlayanların sayısı oldukça az ve başlayanların da, çok geçmeden pişman olup tekrar ayrılmaları yüksek ihtimaldir.
(bkz: yapma bunu volkan yapma bunu)
bir kaç zaman sonra dönen sevgili döndüğü andaki mutluluktan daha fazla mutsuzlukla gidecektir. 180 derece dönüp gelen eski eski sevgili bir süre sonra bir 180 derece daha dönüp yeni(den) eski sevgili olacaktır.
hangi eski sevgili olduğunun açıklığa kavuşması gereken durumdur. şöyle ki ; bu bir kavşak gibidir nereye dönsen dönen bir eski sevgili vardır.
yahu kadinken bir faydani gormedim. papuc kadar dilin vardi. simdi erkek olmussun beni mi zikecen.( ben konsepti tamamen yanlis anladim galiba)
- o kadar diyorum okey gelince dönecen diye bir kural yok diye dinlemiyosun. al iste yine adamlar aldi eli.
+ ya ama aliskanlik olmus ne yapayim?
- ya arkadasim biz senle niye ayrildik?...Bir düşünsene...dönme diyosam dönme mina koyim.

(bkz: okey oynarken esinin ibne olmasi)
keşkedir benim için. gözyaşlarıyla bile söylenir.
(bkz: dünyanın durduğu an)
dışımda olmasa da içimde var gel diyesim durumudur. Akıl ve mantık daima karşı çıkar ama kalp gel diye haykırır. Kalbi dinlerse insan sonu büyük ihtimal ayrılıkla biteceğinden pişmanlık, beynini dinler ise de kalp acısı nedeni ile yine pişmanlık. Sonuç pişmanlıktir her ikisinde de. Yani zarar gören tabiki kendisi olur insanın
(bkz: bence artık sen de herkes gibisin)
dışımda olmasa da içimde var gel diyesim durumudur. Akıl ve mantık daima karşı çıkar ama kalp gel diye haykırır. Kalbi dinlerse insan sonu büyük ihtimal ayrılıkla biteceğinden pişmanlık, beynini dinler ise de kalp acısı nedeni ile yine pişmanlık. Sonuç pişmanlıktir her ikisinde de. Yani zarar gören tabiki kendisi olur insanın.
asla olmayacak andır. gittiyse bitti.
3 yildir gelmeyen andir.
evlik programlarındaki amca: dün dündür bugun bugun.
o an alaşılır ki hem o insanı hem de ayrılığı fazla büyütmüşsündür gözünde. büyü bozulur, sindirella kül kedisine dönüşür. artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
insanın ne yapacağını şaşıracağı andır.
dönel kavşak gibidir, zira giderken de başka yöne dönmüştür. bir kez daha dönmesi muhtemel olduğundan görmezlikten gelmek makbuldür.
ölü taklidi yapılması gerekendir.
bırakın gider.
egonun tavana vurduğu andır.
sizi gay olduğunu fark ettiği için terk eden sevgilinin en sonunda cesaret edip bıçak altına yattığı andır.
hele bir de giden o ise ego tatmininin zirve yaptığı andır.
insanı heycanlandırabilen bir durumdur.