bugün

tereddütlü uyanılır güne, acaba kutlasam mı, ya da es mi geçsem. zaafımı mı ortaya koymuş olurum, götü mü kalkar acaba, ya da mutlu olur da eskiden kalma bir kıpırtı duyar mı içinde. belki de sadece ben istediğim için ya da yapmak istediğim için yapmalıyım. iyi ki doğdun sevgili.
eski sevgili, ayrıldığınız günden sonra insan gibi davranıp nasılsın, iyimisin, bir şeye ihtiyacın var mı? demek için aramış sormuş ise elbette kutlanmalıdır. ama yok aradaki tüm bağlar kopmuşsa son derece gereksiz bir davranıştır.
insanın aklını mutlaka karıştıran gündür eski sevgilinin doğum günü. acaba kutlasam mı, bir mesaj atayım mı falan denir.

gerek yok, her ne olursa olsun eski sevgili adı üstünde, tüm halleriyle eskide kalması gerekir.
bir umut.
saçma bir harekettir, her anlamda bitmiştir.
gereksizler listesin de yer alabilendir.
iade-i kutlama olabilir
ben hala seni unutmadım bak nasılda hatırlıyorun demenin bir şeklidir.
geçmişe bir pencere açmaktır.
salaklıktır.
Tam yerinde ve gününde açılmış başlık. Kendisine karşı söylemek olmaz,
duygularını zedelemek, depreştirmek, boşu boşuna ortalığı karıştırmak, kıpraştırmak lazım değildir, bir de sözü edilen eski sevgilinin yeni sevgilisi varsa hiç kalkışılmaması gereken eylem. Ama insanın gel gör ki içinde kalsın. Dün de doğum günü idi; o bunu görmeyecek ama ben burdan kutluyorum
doğum günün kutlu olsun canımın içi...
yanlış anlaşılmaya meyilli bir durum.
medeni bir şekilde ayrılmış bir çift için doğal durumdur.
acaba tekrardan verir mi mantığıyla yapılan eylem.
Tamamen insanın kendini eski sevgilisine tekrar göstermeye çalıştığı zavallıca bir durum.
her sene kendisinin bilmesine bile gerek duymadan ondan habersiz kutladığım doğum günleri...
medeniyet kisvesi altında yapılabilecek çakallık.

gereksiz bir iştir.

ulan ayrılmışsın işte tekrardan dram yaratmaya ne gerek var? ya da aksiyon. ilişki nasıl bittiyse işte.
Eski sevgilinin doğum gününü kutlarsınız. Kutlarsınız ama, sevgilinizin bu durumu öğrendiğinde olacakları hesaba katamazsınız. Kutladıktan kısa bir süre sonra bunu sevgiliniz öğrenir ve doğum gününü kutlayacağınız bir tane daha eski sevgiliniz olur...
aptallığın daniskasıdır. onu unutmadığını gösterip kendini küçük düşürmektir.
hala "eski"mediğini anlatma çabasıdır bir yerde.
6 yıllık ilişkimin son 5 yılında, doğum günlerini kimi sene gün farkıyla, kimi sene 2-3 ayla ıskaladığım eski sevgilimin doğum gününü tam gününde hatırladım geçen hafta sonu. evine isimsiz, notsuz bir buket çiçek yollattım. ben olduğumu tahmin etme olasılığı 7 milyarda 1 olsa gerek hehhe. olsun.

(bkz: doğum günlerini sevememek)
sadece "teşekkür ederim" cevabının alınacağını beklerken, karşı tarafın pişmanlıklarla yaşadığını öğrenmeye vesile olabilecek eylem. * böyle bir an mala bağlatır, bir de mesajı atan taraf unutamamışsa olanlar olur efenim.
yapılmaması gereken eylem ego şişirmekten başka bir şey değil az önce yaptım pişmanım.
yine söylenmeli. hala biraz insan olduğunun kanıtıdır. kız erkek hiç farketmez sonuçtan etten kemiktensin.
yine paylaşılmalı tam zamanı
https://www.youtube.com/watch?v=rrdW13leYa0 phil colins abinizden.
(bkz: attık ama dolu çıkar mı acaba)