bugün

ortaya çıkarsa boşanma sebebidir.
(bkz: çocoğuna ne la)
eski sevgilinin adı en beğendiğiniz birkaç isimden biriyse gayet de mümkündür. böyle bir durumda eski sevgiliyle doğrudan bir bağı yoktur bu olayın.
büyük ihtimal ilk aşkının adıdır çocuğun adı. ilk heves,ilk heyecan,ilk bakış,ilk dokunuş... bir çok ilkini onunla yaşamışsındır. bir daha kimseden o tadı alamayacağını düşünür insan. onsuz hayatın çekilmez olduğu dilinden düşmez. zaten ondan sonra sevgili de olmaz zaten. zamanı gelir anlaştığı bir adamla evlenir. olağan şeyler devam eder hayatında,olması gerekenler yaşanır. hala o vardır içte bir türlü çıkmayan ve çıkarılmak istenmeyen. çocuğun olacağı haberini alırsın. biraz buruk biraz mutlu. çünkü onunla olacaktı çocuğun. onun karısı olacaktın ve çocuklarının annesi ama olmamıştır. adını koymak istersin... her baktığında her sarıldığında hala yanındaymış hissi verir.
(bkz: adını çocoğuna) (bkz: odunu kafana indirmek)
şerefsizliğin, haysiyetsizliğin daniskasıdır. kim çok severse sevsin, leyla dan mecnun dan da öte bir aşk yaşasın fark yapmaz.

evlendiği adam/kadını ömrü boyunca aldatması, hadi aldatmak normal olsun, ancak yatağındakinin, koynundakinin tüm gururuyla oynamış, kendi karaktersizliğini beyan etmiş, çocuğuna baktığında aklına gelen birini düşünüp, yeniden yatağa girdiğinde eşinin o saf duygularının içine s'çacak olan kişi yaptırımıdır.

ben babamın benim adımı eski sevdiğinin adını koymasını ister miydim? annem benim canım değil mi?
annemin başka bir adamın ismini abimin ismine koysaydı, babamın o hafif buğulu bakan gözlerinde ben bile utanmaz mıydım?

ve bunu yapan biri var çevremde! inanın tiksiniyorum o adamdan. gözü hep dışarda, karısı da o kadar saf ve temiz ki! ömrünü verdiği adam ise beş para etmez bir hayat kadınının ismini koyacak kadar utanmaz, ahlaksız! hayat kadını neyse, normal bir gençlik aşkı olsa dahi yapılamayacak, kendimce mevzu bahsini dahi açamayacağım hadisedir!
Dünyadaki bütün isimler bir anlam niteliği tanışamaktadır. Aklımıza genelikle isimlerin ilk anlamları gelir.Böyle bir işe kalkışmakta kesinlikle masum bir yan yoktur.Geçmişi unutamamak vardır.Ki bu ailede huzursuzluğa yol açabilir.Ne gerek var değil mi?Geçmiş geçmişte kalır.Geleceğe bakmak gerekir.Anı yaşa!
Önceden beri süregelen acının hiç bitmemesine neden olur.Eski sevgiliye kızgınsan ki muhtemelen öyledir.Çocuğunu bu yüzden haksız yere azarlayabilirsin gereksiz yere çocuğa nefret doldurursun
o günleri daha görmedik ama olması muhtemel olaydır.
bütün duyguların ilkini yaşadığın insanın adını koymaktır. ilk aşk, ilk çarpıntı ve ilk acı.

eşe saygısızlık olacağından yapılmamalıdır. yapabilseydim eğer alırdım kızımı, kulağına 'kübra, kübra, kübra' derdim. ilk aşk, ilk çarpıntı, ilk acı.
eşe ve çocuğa yapılmış ya da yapılacak olan çok büyük hakaret çok büyük saygısızlıktır. tamam birini çok sevmiş olabilirsiniz, onunla çok güzel şeyler paylaşmış olabilirsiniz; ancak bir şekilde bittiyse, tamamen kapanmalıdır o sayfa. bu ergen triplerini anlamıyorum ya, onun adını kızıma/oğluma vericem, kızımı/oğlumu ona benzeticem... nedir bu ya? peki eş? iskelebabası mı? sen çocuğunda sevgilini yaşatacan o da izleyecek??!! eski defterleri kapatmadan ilişkiye başlamayın ya da eskileri yeniye karıştırmayacak kadar karakterli olun. *
(bkz: çocuğuna eski sevgilinin adını vermek)
ben mod falan olsam, bu şekilde aynı konuları yeni keşfetmiş gibi, aramadan, araştırmadan açan arkadaşları direk gönderirim hava almaya.
beterin beteri vardır. belki isim güzeldir o yüzden koymuştur olamaz mı? daha fenası için;
(bkz: eski kocasının adını çocuğuna koymak)
evet eski kocasının adını oğluna koyan bir halam var ve buna göz yuman, hammaddesi kazak olan bir eniştem.
kızım olursa ilerde adını çisem koyacağım ama ben ve allah'tan başka kimse o ismin anlamını anlamayacak.
Eski sevgiliyi anmak için güzel bir yöntem.
görsel
Karın duyarsa güzel bir atraksiyon olur sana. Bol gerilimli sahne yaşarsın ıssız gecelerinde.
ismi guzeldi fakat koyulmaz, koyulmaz. Bir de hanim anlarsa light erkege baglamayalim isi.
eski sevgilinin anılarını çocuğuna baktıkça hatırlamak için yapılandır. büyütülecek bir durum değil.
Orospuluktur.
Evet bu durum. Ortaya çıkarsa boşanma sebebidir. Bu sırrın daha da gizemli olması şart.