bugün

yıllar sonra saçmasapan bir anda karşınızda bitiveren eski sevgilinizin adını anın heyecanıyla unutup yüzüne bakamadığınız, kelimeleri bir araya getiremediğiniz, dahası başınızdan aşağı dökülen kaynar suların etkisiyle kıpkırmızı kesildiğiniz o zaman dilimini her hatırlayışınızda tüyleriniz diken diken olur, irkilirsiniz. ve ben o anı hatırlattığım için bin kat daha eşeğim şimdi!
normal bir önermedir.
(bkz: huzur)
laf ola bir beraberlik yaşanmıştır büyük ihtimalle. yoksa gerçekten sevdiğin, bir şeyler paylaştığın, sevgilim dediğin kişinin adını hatırlayamamak gibi bir ihtimal düşünülemez.
tıp dilinde adı; (bkz: demet akalın sendromu)
heyecandan filan değil, hakkikatten unuttuğunuz da olur. ya da ben çok gerizekalıyım da ondan unutuyorum... saman alevi gibi parlayıp sönüyorum filan ondan da oluyor olabilir.
p.s. öyle olduğumu sanmıyorum. gerçekten unutulabiliniyor.
sevgilinin terketmesinden sonra onunla ilgili detayları unutmaya çalışırken karşılaşılabilen durumdur. ya da yeninin eskiyi aratmaması da olabilir.
üzerine bir çok sevgili yapılması kaynaklı bir durumdur.
şimdi "merve'dir merve" dicem olmucak. *
-aa!..sen osun!
-kim söyle kim?
-işte osun sen yaa. uzatmanın alemi yok.
-yıllar öncede yine bu balık hafızan yüzünden ayrılmışık mert!
Adı zaten eski sevgilidir hatırlamağa gerek yoktur.En güzelidir.Hatta $ukela'dır.
olması istenendir.
unutmak, onu hayatından tamamen çıkartmak için yapılan tüm çabaların sonuç verdiğini gösterir.

keşke unutulsa...
amasyanın bardağı, biri olmazsa biri olur durumundandır, normaldir.
okadarda sevmediğinizin, sevilmediğinizin belirtisidir.
o kadar çok sevgilisi olmuştur ki hangisiydi acaba denilesi durumdur.
gerçekten eskidiğine delalettir. isabet olur; hatırlamamak, hatırlamaya çalışmaktan daha az acı verir. belli ki kırıntıları bile kalmamıştır. hatırlansa da pak fazla bir hüküm ifade etmez hafızası tekleyen bünyeye...
pek mümkün olmayan durum. mümkünse de sevilmemiş sevgilidir kendisi heralde.
soyadı unutulabilir, annesinin babasının adı vs. unutulabilir ama eski sevgilinin isminin unutulması biraz zor. *
ardından elli sekiz tane sevgili daha edinildiyse, normal karşılanması gereken bir hadisedir.

-senin eski manitanın adı neydi abi?
-hangisi lan?
-hani en çok sevdiğim oydu diyordun..
-ne bileyim, köprünün altından çok sular aktı olm. ömercik değilim, ömerim artık..
aslında hiç sevgili olunmamış anlamına gelir. bir insan sevdiyse ve o insanla sevgili olduysa mutlaka hatırlar. demek ki neymiş? aşık olmadığın, sevmediğin biriyle zorla beraber olmayacakmışsın. mutlaka hatırlarsın. kaç defa aşık oluyosunuz lan siz? diye gaza gelinebilir.
http://www.youtube.com/watch?v=xO01IcTiTj4
onemli olan hatirlayamamak degil hatirladiginda hissetmemektir aslinda.
durduk yere niye dusunulur ki unutunuzdur zaten hatirlasaniz da hissetmeyinizdir. lutfendir.
güncel Önemli Başlıklar