1. 1.
  olmamış gibi gelir önce. telefonda duyulan ses "öldü" dese de "güçlü ol" dese de sanki olmamış gibi davranırsın. uzun süre geçer. o gerçekle yüzleşmek gerekir. mezarın başında sadece "kalk artık ayağa" diyebilirsin. ilk aşk, ilk heyecan toprak olmuştur. acının en derim yaşandığı anlardan biridir.
  15 -2 ... avedis
 2. 2.
  üzücü bir durumdur, eski sevgiliden ne kadar kazık yenirse yensin koyar adama.
  7 ... angelina
 3. 3.
  yetmişli yaşları geçtikten sonra gerçekleşen bir durumsa şayet allah rahmet eylesin.
  4 ... firtina
 4. 4.
  kabullenilmesi zor durumlardan biridir.yaşanılan onca tartışmanın,anlamsız kırgınlıkların ne kadar yersiz,ne kadar boş,hayatın ne kadar kısa olduğunu ve hepimizin ölmek için yaşadığını hatırlatan durumdur.herşeyi yeniden sorgulamanıza,biraz kendinizden nefret duymanıza belki,pişmanlıklara neden olan sarsıcı,üzücü bir durumdur aynı zamanda.
  4 -1 ... hercocktails
 5. 5.
  eski sevgiliye göre farklı tepkiler verilebilecek olan durum.
  5 -1 ... tenceretava
 6. 6.
  eski yeni olması problem değil, önemli olan bir insanın ölmesidir. üzülünecek bir durumdur, eski sevgilinin milletçe allah belasını versin denilebilen bir insan olması durumları haricinde.
  3 ... havaciva
 7. 7.
  (bkz: allah rahmet eylesin)
  (bkz: çok üzüldüm ama sadece insan olduğu için)
  3 ... gecesi
 8. 8.
  "kurtaramadık" der bir ses. içinde mi etrafta mı hiç bir zaman anlayamayacağın bir yerde mi bilinmez ama bir şeyler yer değiştirir. kalbinin tam ortasına saplanan bıçak bir seferde deşer. buz gibi akar kanın. kararan gözlerinde hayalini görürsün. yine gülümser sana. doğum günüydü bugün dersin. daha da acır için. oturup hüngür hüngür ağlarsın. ayrıldığınızda ağladığından bin beterdir bu...
  8 senedir görmüyorum seni. galiba kabullendim artık. olmadığın gerçeği her yerinde yazıyor bu şehrin. unutmadım. belki de bir tek ben unutmadım. rahat uyu. hep bende kaldı seni seven yanım.
  24 -1 ... m ilginc olsun istedim
 9. 9.
  her bir geceye farklı bir anıyı ilmek atarak alışılmaya çalışılan zor durumdur.
  2 ... pacavraterbiyecisi
 10. 10.
  ha eski sevgili ha kapı komşu ölmüş... çok da tın denilesi durum.
  4 -15 ... olmazsaolmaz