bugün

eğer kavgalı ayrıldıysanız silmeye acımayacağınız mesajlardır.

sakinleştikten sonra pişman olma riski de var tabi.
sana yaptıklarım için çok özür dilerim diye başlayıp sen sadece sevdiğini sananlardansın diye devam eden,adamın canını yakan mesajlardır. genelde suçlayıcı niteliktedir. pek çok sefer insanın canına okur.
ne kadar çabuk silinirse, eski sevgiliyi o kadar çabuk unutturacak mesajlardır. peşine hemen resimleri yakılmalı, msn' den engellenmeli, rehberden numarası kazınmalı hatta yeni numara alınmalı.
Silmeye kıyılamamış, bir klasörde saklanmış, yeni bir sevgili edinildiğinde, eğer çakal bir sevgiliniz olmuşsa, telefonunuzu karıştırırken klasörleri de atlamayıp baktığında ve o mesajları gördüğünde tüyü nereye dikeceğinizi sormanıza sebep olabilecek mesajlardır.

hala var mı bilmiyorum ama eskiden arkadaş ve sevgililer arasında birbirlerine güzel sözlerden, şiirlerden oluşan mesajlar gönderme modası vardı. ayrıldıktan sonra mesajlar silinirken bu tür özellikteki mesajlar yeni sevgiliye gönderme amaçlı saklanırdı. eğer yeni sevgiliniz bunları gördüğünde onu ikna edebilirseniz ne ala ama hem eski sevgilinin mesajlarını saklamak, hem onun gönderdiği ya da sizin ona gönderdiğiniz mesajları yeni sevgiliye göndermek gafletinde bulunduğunuz için iki kere sıçmışsınız demektir. tüy de kurtarmaz artık sizi.

içeriği ne olursa olsun saklanması abes olan mesajlardır. tekrardan, gereksizlikten başka bir şey değildir. insanın kendine olan eziyetidir. ne hissettiğiniz önemli değil ama telefonu bir nevi çöp eve döndürmektir.
anlamını yitirmiş, geçmişi işaret eden mesajlardır. kimi zaman moral bozar, kimi zaman derin bir "oh" çektirir insana... eski sevgilinin tutumuna ve kişiliğine bağlıdır yaşadıklarımız. bakış açısı bir yere kadardır.
akılda bolca soru işareti bırakmış bir ilişkiden 3 yıl sonra bile silinemeyen mesajlardır. hayır gördüğüm yerde o soruları soracakmışım gibi hala silmek istemiyorum sözlük. sevgilime de ihanet ediyormuşum gibi gördükçe de çok üzülüyorum. *
Aradan geçen onca zamana rağmen silinmeyen mesajlardır, hepsinin ayrı ayrı hatırlattıkları anılar vardır.
biter bitmez büyük bir hışımla o aşk sözcükleri ile dolu sayfalarca mesajlar silinir ve aradan aylar/yıllar geçtikten sonra bir boş mesajına bile muhtaç olduğun zamanlarda hep o mesajları silmenin pişmanlığına kapılırsın.
hamileyim .s.
bütün duygusal mesajları silinmiş sadece son mesajı kalmıştır. her baktığımda canımı sıkan 4 harf "peki."
dün gece rüyamda seni gördüm en klasik mesajdır.
hepsini saklamıştım. küçük kuzenim hafıza kartını balığa atmış sözlük. sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.
okudukça can acısından başka hiç bir şey vermeyen tozlanmaya mahkum manevi değerler işte.
Sırf silmeye kıyılamadığı ama aynı zamanda okunacak cesaret de bulunamadığı için uğruna telefon değiştirilen mesajlardır.
"senden baskasiyla olamam ben. kimse girmiycek hayatima. 50 yil gecse dahi girmiycek. bunu goruceksin! "

suphesiz ben onu alemlere ibret olsun diye sakliyorum.*
Ayrica (bkz: Sevgiliden gelen komik mesajlar).
Arada açıp açıp manyak gibi okunacak, sonra kızgınlıkla silinecek, sonra silindiğine pişman olunacak, son olarak da zamanla unutulacak mesajlardır.
'o bu mesajları okuyup benim gibi ağlıyor mudur lan!' diye sesli düşünüp acilen silinmesi gereken mesajlardır.
müzik dinlerken defalarca okunacak ezberlenecek can yakan mesajlardır.
bir sonraki sevgili yakalayana dek saklanacak mesajlardır. Yakalanınca pek hoş şeyler olmayacaktır. bu nedenle saklamanın pek manası yok aranız bozulmadan silin o mesajları.
(bkz: kurtulun geçmişinizden)
Silerken ömürden ömür giden destansı iletiler.
iki adet telefonumu şarj aletleriyle beraber saklama sebebimdir bunlar. zamanında anlamlı olanları, anlamını yitirmiş olsa da uzun zaman saklanabilir. bunda bir sakınca görmüyorum ben.
ilişki sırasında anlamlı olan fakat ilişki sonrasında hiç bi anlam ifade etmeyen, onu unutmaya yardımcı olması için silinmesi gereken mesajlardır!?
nedense beni hiç duygulandırmamış mesajlardır.
Silmeye kıyılamayan mesajlardır tıpkı resimler gibi. Ama bazen silmek istersin elin yine gitmez silemezsin gereksizdir durması silmek gerekir. Sonuç bugün yine silemedim.