bugün

sevgiliden kalan atmaya kıyılamayan ona ait eşyalardır.

(bkz: bokunda boncuk aramak) gibi oldu.
(bkz: sevgililer günü hediyesi)
dvd'ler de bu kapsama girer. fakat bundan ayrılan noktası, sevgiliden ötürü değil, dvd'lerden ötürü kıyamama sebebindendir. yazık, atılmaz bu dvd'ler, keriz dvd'si manasında.
çer, çöp. otobüs biletleri, şeker ambalajları. bitmiş lipstickler. boş parfüm şişeleri. t shirtler, fülar, film cdleri, fotoğraflar, albüm çerçeveleri, çakmaklar, boş sigara paketleri, bitmiş uç kutusu, hediye ettiği t shirt, anahtarlık, pofuduk oyuncaklar, günlük sayfaları..

ne bilim bir sürü şey işte.
akla hep vizontele filmini getiren tuhaf koleksiyondur. askere giden rifat sevgilisine yarasının kabuğunu verir o da boynuna takar.
taşınırken eski sevgiliden 2 sene önce bırakılmış bir not buldum. ben yurda gidiyorum gibi bir şeyler , saçma ama insan atamıyor kolay kolay.
son model bir araba.
zaten sevgili gidince maddi kriz teğet geçer bir de güzelim arabayı mı ziyan etsin kızcağız.*
efendim şarkılar çok başkadır. siz atsanız da onlar sizi bırakmazlar. kulağınızla duymasanız da beyninizde,kalbinizde mırıldanır dururlar.
(bkz: 120 ekran lcd tv)
*
onun insan yüreğini ifade eden herhangi bir şey. baktığında sevgisini (onu verdiği zamanki) gördüğün herhangi bir objedir.
orjinal fenerbahçe formasıdır. doğum günümde almıştı, ondan kalan her şeyi attım bu forma yadigar kaldı...
ama onu sevdiğim için değil fenerbahçe'ye olan sevgimden dolayı atmıyorum formayı.
itiraf ediyorum fenerbahçe'yi senden çok sevdim!
açılmamış 2 kutu prezervatif..
lazım olcak lan onlar, atılır mı hiç?
bmw m6.
fotoğraf ve yazdığı mesajlar.. ve* sevgisini anlattığı küçük ama etkili bir yazı *..
eski sevgiliden kalma kıyalamayan kalan son eşyalardır. belki de sondur. kalması belkide acını kuvvetlendirir ama acı çekmek artık sende ızdırap yerine başka şeyler bırakmıştır. o kalan son eşyalar elle tutulur veya tutulmayan maneviyat. beş para etmeyebilir ama sana göre sultan süleymanın hazinesinden bile büyüktür sana göre. bakar bakar hatırlarsın.

parfümüdür: kalan son eşyaalar arasında. o güzel kokusu. kendi gibi olan güzel kokusu kalmıştır elinde bir şişe. sadece onunla avunmaya çalışırsın. azar azar kullanırsın o sigara dumanından kokmuş odanın içine sıkarsın azar azar. bitmesin diye. dışarıda belkide milyonlarca şişe bulursun ama o senin sevgiceğinden elinde kalmış son şişedir. öbürleri sana göre hiç bir anlamı olmayan şişedir. odanın baş köşesine koyarsın. atmaya kıyamazsın geçmişinden kurtulmak istemezsin. onun gibi kokmak istiyorsundur. eline alırsın şişeyi belkide saatlerce incelersin. acaba onun kokusunuda böyle şişeliyebilirmiyim diye. o sana gelen kocaman yatağa yatarsın. az da olsa normal boyutlara göre normal ama sana göre artık kocaman gelen yastığa sıkarsın. yavaş yavaş. az az. bitmesinden korktuğun için. bitmemesine dua ettiğin için. aynısından bulamazsın. ismi aynıdır ama içindeki aynıdır ama ya sevdiceğindenmidir. değildir. kıyamazsın o şişeye. atmaya . bitirmeye harcamaya. sanki aşkını harcamışsın gibidir. o şişe. o damlalar dışarı çıkarken sanki kanından bir damla gidiyormuş gibi çekilirsin. uyumaya çalışırsın o koku eşliğinde belki nasılsa bir daha yüzünü göremicem artık rüyalarımda görürüm diye uyumaya çalışırsın. elinde kalmıştır o parfüm. o koku. onun kokusu. bitiremezsin kıyamazsın...

duş jelidir: kalan son hatıralardan kıyamadığın bir şeyde budur. atamazsın. onun gibi kokmaktır amacın. duş a girdiğinde damla damla kullanıp her yerine sürmek istersin onu. bütün nefes alan vucudum koksun istersin buram buram onun gibi. köpürtürsün o bir kaç damla jelle. kokusu bile yeter diye avunursun. avuntudan öteye gidicek artık hiç bir yerin yoktur. dışarıda bunlara benzer aynı isimi taşıyan binlerce jel bulursun. maddiyatı hiç önemli gelmeyebilir ama maneviyatı. sevdiceğinden kalan son şeylerdir bunlar. ya biterse diye düşünürsün.

son olarak o mutlu olduğun. kendini güvende ve mutlu sandığın zamanlardan kalan mesajlardan. o seni seviyorum mesajları. hiç bir zaman elle tutulmayan şeylerdir ama atmaya silmeye kıyamazsın. dururler hep. sürekli okumak istersin. sürekli açarak bakmak istersin. sürekli olarak zaten gözün telefonda olduğu için seni sadece arayıp soran artık sadece bilmemne marketin bilmemne indirimidir. o sevgi sözlerini slilip atamazsın. kıyamazsın ki silesin. sahtede olsa gülersin. sahtede olsa sevinirsin zamanında değer gördüğün için...

bütün gün eski sevgilinin aramasını beklemek #5467658

hiç gelmeyecek birini beklemek #5553665
(bkz: masumiyet müzesi)
okul kimliği...
Fenerbahçe atkısı, hatta iki tane almıştı birini de kankama verdim. Hala her maçta takarım, hatırlamam bile.. Fenerbahçem benim biricik sevgilim... *
özel kutuda gelmiş 100.yıl forması.
ALDIGI BOXER VE ONUN KOLYESi.
eski güzel zamanlardan kalma bir not, hediye notu.
maddi değeri olan şeyler. maneviyatı çoğunlıkla gitmiştir. tabi bu sevgilinin nasıl gittiği ile doğrudan ilgilidir. eğer sevgili kahbelik yaptıysa eşyanın bir önemi yoktur. eğer sevgili düzgün gittiyse o zaman çul çaput bile ondan kaldığı için önem arz eder.
birlikte çekilen fotoğraflar.
Sizin paranızla alınmıştır, ondan kıyamıyorsunuzdur.
ebay ya da gitti gidiyor da satılması gereken eşyalardır.