1. 1.
  ikinizde üşüyorsunuzdur yeni yağmur yemiş birileri olarak.eski sevgilinin elinde çay ve sigara vardır.altı ay önce o haziran günü aklınıza gelir hani güneş tepede tüm sıcaklığıyla dururken elde bira kahkalarınız aklınıza gelir.gidip konuşmak istersiniz ama ona çay getiren başka bir insan vardır artık.
  1 -2 ... demlikahve
 2. 2.
  eğer bu rüyada ise götün açıkta kaldığına işarettir, eğer gerçek hayatta görülürse yine götün açıkta kaldığına işarettir zira yağmur yağarken çay sigara içmeye devam eden sevgiliden kimseye hayır gelmez.*
  1 ... nickimicinotuzharfgerekiyormus
 3. 3.
  cok nahoştur. umursamaz tavrınızı en afili şekilde ortaya koymak adına yanına gidip selam vermek gereklidir ama kıcınızdan başınızdan su süzülmüş, makyajınız akmış, saçınızın fönünden eser kalmamıştır. kendisine görünmeden yavaşca sıvışmak o an için en makbul olanıdır da şansızlık bu gibi durumlarda kendisini muhakkak belli eder ve eski sevgilinin radarına yakalanırsınız. onca zaman hayalini kurduğunuz havalı yürüyüşün yerini süklüm püklüm bi duruş alır, "naber? neler napıyosun? sizinkiler nasıl?" diye saçma bi hoşbeşin içine girdiğinizi farkettiğinizde karizmandan* zerre kalmamıştır. hatırlamak istemediğiniz anlarınıza biri daha eklenir.
  (bkz: nahoş anılar)
  3 ... huten
 4. 4.
  yağmurlu ve soğuk bir akşam vakti sen tek başına bir yere sığınmış yağmurun dinmesini beklerken eski sevgili yeni sevgilisiyle sarmaş dolaş şemsiyenin altında önünden geçerse ve istikamet eski sevgilinin evine doğruysa tam intiharlık bir durumdur.kendini bi bok kadar değersiz hissetme durumudur.
  ... kbrlng
 5. 5.
  s.ktirsin gitsin durumudur.çünkü ne mal olduğunu geç olmuş ama ne mal olduğu öğrenilmiştir.
  ... philomania
 6. 6.
  hala aklında birşeyler varsa ona dair, bir film sahnesini yaşama fikrine gark olunabilecek durum.
  ... cuneytbehluluz
 7. 7.
  çok geç değil bugün başımdan geçmiş bir olay. cuk diye oturdu yani ama başlık kadar romantik değildi bu karşılaşma. 'ıslanmış, sıçan gibi olmuşsun' diyebildim ancak, kahkaha attım ardından ve devam ettim yoluma. o bakıyordu sanki gözlerimin içine buğulu buğulu. kaptırmıştı sanırım kendisini yağmurun büyüsüne.
  1 ... sexen
 8. 8.
  sevgili eskimişse içinizi rahatlatmayacak hadise. zira o'nun hayatından çıkalı çok olduğundan o'nlu her şeyi ötelere itmişsiniz.
  köpeği yağmur altında görmekten acınası bir durum değildir. o köpeğe üzülürsünüz. eski sevgiliye?
  ... trowzeen
 9. 9.
  "eski" ibaresini almadan önceki, yağmur altında yaşadığınız çok özel bir anıyı* hatırlayıp; sizi görünce uğrayacağı dumuru düşünüp o anki ruh halinize göre bir moda gireceğiniz durumdur.

  eğer içinizde hâla birşeyler varsa önünüzdeki bir kaç ay siyaha dönüşür* ancak dersinizki "o artık bitti...", söz konusu yağmuru birden güneşe çevirir "nispet" kavramını gerçekleştirmeye çalışırsınız.
  ... mechanix
 10. 10.
  o an elinizde şemsiye vardır ama hiçbir zaman eski sevgiliye yanaşıp da "al şunu ıslanma lütfen" diyemeyeceğiniz andır.
  ... haroon