bugün

ne hikmetse yenisini bulduğunda eskisinin de hortladığı enteresan sevgililerdir.
Aklinda hep bi kıyaslama olur. Eskinin iyi yönleri akla geldigi icin yenisi boku yemiş bi durumdadir.
eski sevgilinin alacagi versustur.
Her yeni eskirmiş demek diyebileceğimiz vsdir. En iyisi birinin hiç yenisi olmaması.
eskisini seviyosanız yenisiyle ne işiniz var diye sorduran, kafayı yemişsiniz siz diye nara attıran versustur.
Yeni sevgilinin kıymetinin geç anlaşılacağı karşılaştırma. Sonunda patlama ortada kalanın götünde olur, hem de duble magnitüdde.
karşılaştırılması saçmadır. eski sevgili eski olduğuna göre zaten kaybetmiştir hala neyin tartışmasıdır, karşılaştırılmasıdır ki bu?
eski sevgiliyle yaşanmış günler, yeni sevgiliyle yaşanacak günler vardır. eski sevgiliye havuz dersek, yeni sevgili okyanustur. işediğiniz havuzu klorlamayı bırakın, daha da bulandırıp durmayın efendim. bucaksız maviliklere bırakın kendinizi.
eski sevgili ve yeni sevgili bir kapışmaya girse ve bunu eski sevgili kazansa o zaman eski sevgili yeni, yeni sevgili de eski olur. şu anda yanınızda olan yani yeni sevgili diye tabir ettiğimiz insan için ağlarsınız sonra. boşu boşuna kafa karıştırmaya değmez. dötünüz kaşınmasın.
yenisi opulebilirdir eskisi degildir. bence yeni alir. *
Gelen gideni aratır mantığıyla eskinin hep kazanacağı versustur.
Eski yar şöyle dursun
Can kurban yeni yara
(bkz: ayağında kundura)
Yenisi eskiyi hatırlatır.
Ortak özelliklerinde direk akla gelir.
Oda bunu severdi diye aklından gecirirsin sessizce.
birinde siftah açılmış diğerin de henüz siftah açılmamıştır.
Biri bitmiş diğeri bitecek.

Uzatmaya gerek yok. *
gelmeyeceği halde yine de beklenen şeyler arasında yer alır. umut dünyasıdır. gelseler ne iyi olurdu amma.
Yeni sevgilinin eze eze alması gereken versus. Alacağı değil alması gereken.
ikisi de birbirinden boktur. yenisinin bilmem nesi eskinin bilmem nesini kapatmaz. biri diğerini aratır. şizofrenik durum müdürüm afedersin.
eskisinin henüz bir rakibi olmadığından eskisinin 3-0 aldığı versusdur.
eskisi her zaman alır. yaşanmışlık var canısı bi' kere.
Versustur.
Ikisinin de ben ta amina koyiim.
ikisinin de canı cehenneme .
Sevgili ne la ?
Arkadaş edinin daha eğlenceli .
Bence hatırlanmaya değmez eski sevgili. Yeni her zaman beyaz bir sayfa demektir.
Tek değişen şey isim ve surattır. Maalesef.
hiç sevgilisi olmamış biri olaraktan; son sevgili diyorum. zaten sonuncusu evleneceğim kişi olacağından; ilk ve son diyorum.