bugün

Bir zamanlar olsun diye can atarken bir süre sonra umrunuzda olmayan durumdur.
eski sevgiliden yeni sevgili olmayacağı gerçeğidir.
geneli hayal kırıklığıdır.
sonuçta bu, bir kere deneyip, sıkıldığın ya da beceremediğinde bıraktığın bir hobi değildir.

her seferinde yeniden umutlandırıp, yeniden yıkar.
bir iki kez yaşadığım bir durumdur. tükürdüğünü yalamaktır. ama arada insanın da aklına gelmiyor değil. özellikle geceleri mesaj atasınız geliyorsa, zorlamayın atın o mesajı. bugün atmazsan yarın atacaksın çünkü.
(bkz: eski sevgilinin yeni sevgili olmasi)
araştırmalara göre insanların %20si eskiye falan bakmayıp işi götürüyo. kendimden de biliyorum gerçi.
henüz senelik ilişkide 14 kez yeniden sevgili olan türü gördükten sonra beni ürkütendir. fena hâlde alışkanlık yapıyor sanırım.

ayrıca normal bir ilişki yaşayıp, ilişkiye dair sebeplerle ayrıldıysanız, 'yeniden sevgili olma' durumunun daha en başında neden ayrıldığınızı hatırlatacak bir mallık yapacaktır.
göle yoğurt çalmaktır tutmaz. eski eskide kalmıştır, kemik aynı yerinden iki defa kırılmaz, şimşek aynı yere iki kere düşmez gibi birçok klişe ile destekleyeceğim önerme.

(bkz: klişeler)
eski tadı vermeyecek ilişkidir. eskidir adı üstünde. siz burnunuzu sildiginiz peçeteyi kurutup tekrar kullanır mısınız? yaparsınız siz çirkin ibneler.
istenendir.

ben kimseyle uğraşamam, yeni bi insanın nazını çekemem tekrar tanımakla da uğraşamam. aynı suda iki kere yıkanılmaz geyiklerini de geçin. herkes istediğiyle olsun.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.