1. 1.
    eylemi gerçekleştiren kişi ya zamanında çok güzel mesajlar almı, onları arşivlemiştir şimdi o kalitede mesaj alamamktadır ya da hiç mesaj alamamaktadır...
    1 ... invincible
  2. 2.
    söz konusu mesajlar eski sevgiliye aitse kişinin kendine acı çektirmesine sebep olan eylemdir. gecmisi hatırlatır gözlerin dolmasına sebep olur.gereksiz eylemdir mümkünse yapılmasındır.
    3 ... lullaby
  3. 3.
    eğer mesajları atan da eskide kalmışsa tek kelimeyle mazoşistliktir. * *
    2 -2 ... statik smiley
  4. 4.
    yeni mesajı olmayan yalnız insanların yapacağı eylemdir. * *
    1 -1 ... dibi dibi rek
  5. 5.
    dünü tekrar tekrar yaşamak istemektir. ki bence artık gereksizdir. her şey söylendiği an geçerlidir, bir gün sonra, ya da bir hafta sonra bir anlamı kalmaz. her şey düşünüldüğü an biter. yıllarca mesaj saklamak mail saklamak kişisel saflığın romantizmin zirvesidir. ki ben vazgeçtim, okuyorum siliyorum. hayat hep yarından başlıyor gibi.
    3 ... blonde mermaid
  6. 6.
    içinden bir sürü gereksiz yer kaplayan türleriyle karşılaşmak, ve derhal imha etmeye yarayan eylem. (bkz: temizlik)
    ... filozofil
  7. 7.
    her gece yatmadan önce, uykudan önce, gece masalı niyetine, şifa niyetine okunur, silmek becerilemez sil tuşuna gider gelir el, en fazla bu mesajı silmek istiyormusun görülür vazgeçilir. kalan aşk kırıntılarının yaptırımıdır.
    1 ... rodcracker
  8. 8.
    tuvalette cansıkıntısına birebir gelen eylemdir. tuvalette insanın canı niye sıkılır ? onu da sıkılana sorun . ben sıkılmıyorum.
    ... aha ben de geldim
  9. 9.
    kastedilen şey sözlükteki eski mesajları okumaksa ilginçmiş hakikaten. yazar olduğum andan itibaren hiçbir mesajı silmedim(pasaklı sözlük yazarı) belki birgün lazım olur diye.*

şimdi merak ettim bir göz atayım dedim. insan ilk yazmaya başladığında doğal olarak yazarlarla ilgili bir fikre sahip olmuyor. gerçi çok ilginç şu anda da kimseyi birebir tanımıyorum; ama çok sık entry yazanlarla ilgili bir takım fikirler, yargılar oluşuyor. neyse efenim öyle enteresan insanlar var ki bazen nick altına bir şeyler karalamak istediğim; ama vazgeçtiklerim(belki öylesine yazmak istemediğimden belki de tanımadığım çekindiğimden kim bilir) ne lanet yazar diye düşündüklerim...* hoş bir durum aslında...

yıllar önce ekşi sözlük okurken ve klonlardan haberdar değilken nickler manasız gelirdi, "kimin umrunda ki" derdim. bir tek otisabi kalmıştı aklımda. sonra anladım kimin umrunda olduğunu.*
    ... trink
  10. 10.
    herşeyi tekrar tekrar yaşamak istediğiniz de kaçınılmaz bi aktivitedir.
    tekrar tekrar okuyup olayları çok farklı yorumladığınızı fark edebilirsiniz.
    tekrar tekrar okuyup olaylara az tepki verdiğinizi düşünebilirsiniz.
    tekrar tekrar okuyup vay anasını şeklinde tepkiler verebilirsiniz.

ama bunların yanında gözyaşlarına da boğulabilir,sinir krizleri de geçirebilirsiniz.O yüzden siz böyle eski mesajları okumak gibi gereksiz şeylere girişmeyin.Hayat durup dururken eskileri anmak için fazla kısa.
    ... glena