bugün

Ah ah arkadaşlarla saatlerce sohnet edip gırgır yapmak, acı gününde üzüldüğünde dertli şarkılar eşliğinde içmek,dostlarını bir bir kaybetmek, eski günleri hatırlamak ve o anları özlemek bana çok acı veriyor be.
Gecmise dönüp baktigimda aslinda ozlenecek cok az sey var. Ama yinede hep aklimiz gecmiste kalir. Bence sebebi su ; gelecegi bilmiyoruz. Bilinmeyen korkutur herzaman. Ama gecmiste iyi veya kotu neler olup bittigini biliyoruz. O yuzden gecmis guvenli hissettiriyor,gelecek muamma.
Eskiyi özlemem.
Bir anda depreşen olaydır.

Ulan biraz önce gözümde çocukluğum, top oynadığım zamanlar, mahalle abilerinin gidip metin2 attığı, komşu evinde gidip gta vice city oynadığım, taso satın alıp deli gibi oyuncu kartı satın aldığım, arkadaşlarımla hep beraber cs 1.6 attığım, cips çikolata yiyip tek derdimin "karne günü eve nasıl gidecem lan babam ağzıma s*çtı yine." dediğim zamanları özledim. Komşu ilişkileri, düzenli gidilen akraba ziyaretleri, anneden gizli kaçırılıp yenilen o börekler, pastalar.. Uzun otobüs yolculukları, okuldan eve dönerken kullandığım o yol, aşık olduğum kız. kışları yapılan o kartopu savaşları. Eski dostluklar..

Bugünlerimiz çok güzel olsa eskiyi neden özleyelim.. Özlüyor insan. Yaktım bile.
çoğu zaman yaşadığım özleme durumudur. ah o eski günler geri gelse. evet.
"keşkeleri ve " iyi ki" durumlarını barındıran hissiyat. çok özlüyorum, bende özlüyorum ama bir o kadar da özlemek istemiyorum artık. özledikçe, bugünlerin konsantrasyonu dağılıyor. devamlı bir kıyaslama oluyor. eski günleri getiremiyoruz, ama "o eski biz" olmakta da zorlanıyoruz. zorlanırız yani. her şey değişiyor. bakış açıları, hayatın getirisi, biz, tanıdıklarımız. herkes. değişen zaman en masumu aslında.
Hayatınızın var olan şimdi ki günlerini çalışarak geçirin. Üretin. Ürettikçe faydalı olacaksınız. Faydalı oldukça mutlu olacaksınız. Hayata bir kere geliyorsanız geçmişe üzülerek geçirmeyin. Uğraşın bugününüzü daha güzel yapmak için.
Keşke özlemesem diyorum bazen bu histen kurtulsam ve arınsam ama olmuyor geçmiş mutlulukken gelecek kara delik gibi.
30 yaşından sonra sürekli yaşanılan duygu.
küçükken götüne pandık attım kız ablalarım ozur dılıyorum sızlerden mesajımı goruyorsanız mahallenın abılerı kandırıyodu bı meybuza kurban gıdıyoduk.
bence özellikle seksenler ve doksanlar en çok özlenen zamanlar. çünkü dostluklar, arkadaşlıklar, akraba ilişkileri daha güzeldi. şimdi üç muhabbetten ikisi maddiyat üzerine kurulu. senin araban kaç model? evi kaça aldın? vs.
görsel
psikolojik sorunlarımın olmadığı günleri özlüyorum. *
(bkz: nostalji)
Bazen özlüyorum ama benim eski günlerimde de bi yarraklık vardı yani neyi özlüyorum dedirten durum.
2040 yılına gelince de bu günleri özleyeceğimiz durumudur.
Alt tarafı maskeyi takıyorduk, aşı tantanası vardı. Haa Birde dolar sürekli yükseliyordu falan diyeceğiz.
Kim bilir 20 sene sonra dünya ne halde olacak. Mutsuz olduğunu düşündüğün zamanlar belki de en mutlu olduğun anların olacak.
Tolstoy'un dediği gibi:
insan şimdinin içinde hep özgürdür.
2020 ekim-kasımı aşırı derecede özlüyorum. 2020 aralıkta dahil.
dünyanın daha güzel bir yer olduğu zamanları özlemektir.
çok değil bir 7-8 ay öncesini özlemektir.
Eski günlerdeki neyi özlediğimi bilmemekle beraber hissettiğimdir. ilerki zamanlarda da bu günleri özleyeceğim. Eminim ki Geçmişe özlem duymanın bir yerlerde bir psikolojik açıklması vardır.
geçmişe özlem duyup duygulanmaktır.

(bkz: dünün bugünden bugünün yarından güzel olması)
(bkz: nostalji)
Çok uzun süre içinde kalmamak gereken duygu. Süreyi uzattıkça andan keyif almanızı zorlaştırır.