1. 1.
  eski mutluluğun yerini can yakan bi üzüntü kapladığı ve resimlere baktığında ciğerlerin parçalandığı için onları iyi bildiğin ama el altında olmayan bi yere kaldırmak suretiyle karşılaşmamak. eski mutluluğu özlemek asla eskisi gibi olamayacağı için o resimleri unutmaya çalışmak. her karşılaşmada saatlerce ağlamak. ağlarken kaburgalarının gövdene battığını, dizlerinin bağının çözüldüğünü hissetmek... vs.
  1 ... sour cherry
 2. 2.
  -hani eski bir resme bakarken; hani yılları sayar da insan...
  -hani gözleri dolar ya birden...işte öyle bir şey.
  1 ... fayaka
 3. 3.
  Bazen nasıl da anlatıverir bir şarkı bütün hikayenizi. O hikaye ki artık yakılmaya çalışılan bir aşkın fotoğrafları üzerine soğuk sular dökmeye çalışmak misali gözlerinizin önünden gitmez bir türlü. Öyle çok derinlere uğramaya gerek yoktur asla. En ufak bir kapı gıcırtısında bile tutuşması muhtemeldir bütün anıların.. *
  ... noway
 4. 4.
  arkasından ağlamak eylemi gelen, aslında ruh sağlığı açısından bakılmaması gereken ama elde olmadan bakılan fotoğraflardan sonra açılan başlık adı. mesela harika bir iş çıkarırsınız, herkes size hayran olur. tebrik üstüne tebrik gelir. milyonlarca fotoğrafınız çekilir orada, en sevdiğiniz de yanınızdadır. mutluluktan uçmamanız için tek bir sebep yoktur. sonra bir hiç uğruna tek bir cümle söylersiniz ve hayatınız kayar.
  sonra bakılamayan fotoğraflar önce yakılmak, sonra atılmak istenir. sahneye bir daha çıkamayacağınızı bilmenin acısı öyle yakar ki, ölmek istersiniz. ama ölemezsiniz de. kurtulmanın hiçbir yolu yoktur, çaresizliğin dibine bile vuramazsınız, sadece dua edersiniz. fotoğrafları yok etmenize bile izin vermezler daha çok acı çekmek için.
  bir gün biri gelir, görmek ister. aslında bakmamanız gelir ama bakmaktan alıkoyamazsınız kendinizi. sonrası malum.. herkes bilir zaten..
  ... minik kara balik
 5. 5.
  o zamana göre 10 kilo kadar aldıysanız gerçekleşecek durum. tabi gelecekte tersi olur eski şişko resimlerinize bakamazsınız. bu da böyle bir kısır döngüdür azizim.
  ... st27
 6. 6.
  gecmişi hiç yasanmamıs sayıp ilerleyebilen insanların eylemidir.

  eski fotografa bakılır cok eskimediği zamanlarda, inanamaz insan bir zamanlar yanındaki o en sevdiklerine dokunabildiğine, beraber gülüp beraber ağlanabilindiğine. birlikte beraber barlarda sabahlanıldıgına, kardan adamlarla kardan adam olunuslara... gidenler memnun ki yerinden dönmedi kimse denilir. asla unutulmazlar.. ama sünger cekip ilerlemeli insan, yok saymalı. zaten yasanan günler yalanlanmamıs mıydı denmeli.

  atılmaz nedense o fotograflar. albümler hep bir kösede durur. vodkanın dibini gördüğünüzde bakarsınız ancak o fotograflara, ona da bakmak denirse...
  (onr gibi ben de bu entry mi bakamadıgım ama yine de atamadıgım albümüme armagan ediyorum.)* * *
  ... shinobi
 7. 7.
  hatıraları hatırladıkça dökülecek olan gözyaşlarını hesap ederek kalbini düşünerek yapılan hareket. bir nebze daha fazla hatıraya sahip olmak için yapılan eylem..
  ... eşşağan ala gazuğu
 8. 8.
  geçmişin ve geleceğin aslında aynı yolun yolcusu olduklarını betimleyen eylem.
  ... alone with everybody