1. 60.
    en sevdiğim tarafı sanki o günlerdeymişiz sanki yarın ilkokula falan gidecekmişim gibi bir his gelir içime. yani sanki sınıftaymışım gibi o güne geri gidiyorum. buda o zamanlar düzgün olan psikolojimi falan hatırlatıyor beni mutlu ediyor. ne bileyim son zamanlarda meditasyonum oldu.
    ... pasif paso agresif
  2. 61.
    Eskileri hatırlayıp mutlu olmakla sonuçlanacak eylem.
    ... glgelivadi
  3. 62.
    Çok güzel bir his. Bazen hüzün bazen buruk mutluluk, az da pişmanlıklar yaratır.
    1 ... huysuzvtk
  4. 64.
    Geçenlerde köydeki evde eski sandığı karıştırırken uzun zamandan beri bulamadığım fotoğraf albümünü buldum. Bütün işi gücü bıraktım, saatlerce fotoğrafları inceledim tek tek. En yenisi yirmi yıllık. Hele bir tanesi var renkler, detaylar öyle net ki! Köydeki evin balkonundayız. Babaannemin kucağındayım. Beyaz tülbentinin kokusu dün gibi aklımda. Arkada kocaman çam ağacımız. En arkada deniz... babaannem toprak oldu, çam ağacı kesildi. Deniz yerinde ama eskisi kadar mavi değil sanki. Kendime hiç girmiyorum. Albümü bulmam iyi mi oldu kötü mü oldu onu da bilmiyorum.
    15 -1 ... ruzgara karsi yuruyen adam
  5. 65.
    Bir zamanlar sabah akşam hiç sıkılmadan konuştuğun, sürekli birlikte vakit geçirdiğin kişiyle selamlaşamayacak hale geldiğinde o güzel günlerden kalan sarmaş dolaş mutlu fotoğraf karelerini görmek insanın zoruna gidiyor sözlük.
    4 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  6. 65.
    Eski fotoğraflara bakıp da mutlu olabilen bar mıdır?
    7 ... ruzgara karsi yuruyen adam
  7. 66.
    (img:#1880899)
    ... yalniz olmiycem dimi
  8. 67.
    Benim için bir zaman yolculuğu ve o anı hızlıca tekrar yaşamak, bir nevi astral seyahat, istem dahilinde dejavu.
    ... nagam
  9. 68.
    'fotoğraf, zamanı mumyalamaktır' der andre bazin, sinema nedir adlı kitabında.

bu cümlenin, hayatımda yeri inanılmaz büyüktür. bir fotoğraf, o anı mumyalar ve yıllar sonra da o fotoğrafa baksaniz, o an yaşanan mutluluğa, hüzne ve türlü hislere, düşüncelere tekrar tekrar şahit olursunuz. 

bu yüzden, kimi zaman hüzün verir eski fotoğraflara bakmak, kimi zaman ise yüzde acı bir tebessüm bırakır.
    19 -1 ... mr hitchcock
  10. 69.
    buruk bir gülümseme yaratır insanda.
    3 ... tanri bizimle sims oynuyor