1. 30.
  Evrim gecirme olayina inanmanin somut ornegidir.
  1 ... maviokyanus
 2. 31.
  ulan ne güzel bir hayatım varmış kıymet bilmemişim hayatımın içine sıçmışım diyerek sürekli yarıda bıraktığım eylemdir.
  1 ... sleepless man
 3. 32.
  Ya "ne güzel günlerdi onlar. Eski dostlar gibisi yoktur", ya da "Vay bee kimler girip çıkmış hayatımızdan" dememize sebep olur.
  ... elagozlum061
 4. 33.
  kimler geldi, kimler geçti hayatımdan diye insanı hüzünlendirir. Bazı fotoğrafları silmek istersin ama kıyamazsın, anısı var diye.

  Kendi fotoğraflarıma baktıkça alt üst oluyorum zaten. 9. Sınıfta ergen apaçiymişim, 10 da toplamışım, 11 12 de cidden güzelmişim, üniversite 1 de tip kaybı yaşamışım birden. Sonrası da eski değil zaten. Hayat çok garip ya.
  1 ... katmerlimars
 5. 34.
  ne olursa olsun hüzünlendirir insanı.

  o yüzden bi kutum var. evimde, meydanda olan tek fotoğraf vardır. onun dışında ne evimde, ne ofisimde tek kare fotoğraf yoktur. gerek yok. yoruyor insanı. en mutlu anının fotoğrafı bile koyuyor bazen.

  erişemeyince fotoğraflara kolayca, geçmiş daha kolay katlanılabilir oluyor. "ne çok sevmiştim seni be" demiyorsun mesela eski sevgiliyle çekilen fotoğraflara bakıp. ibrahim tatlıses tandansı yakalamıyorsun; o fotoğrafı sehpaya koyup ona baka baka rakı içmiyorsun.

  ya da ne bileyim, "ya ne kadar mutluyduk, ne kadardık saftık" deyip dertlenmiyorsun.

  tabi yine de gugıl görseller denen bi şey var. hatunun tivitır fotoğrafına erişiyorsun, facebooku cartı curtu oluyor bakıyorsun. dayanamıyorsun.
  3 ... aksanli erkan elektar
 6. 35.
  iyi, kötü her türlü anıyı hatırlatan çoğu zamanda başını duvarlara vurduran olaydır. gençlik hatırlanır hüzünlenilir. sevgili ile olan varsa ya yırtılır ya da içmeye teşvik eder. güzel zamanları geri getirmek istersin ama olmaz işte. bolca hüzne kapılmaya sebep olur. zaman makinası şart be.
  ... jason todd
 7. 36.
  Her fotorafda dahada degistigini, olgunlastigini, guzellestigini fark edersin.
  ... sari civciv
 8. 37.
  Geçmişe özlemdir. Zaman zaman gülümsetir, zaman zaman hüzünlendirip ağlatır o resimler.
  ... truvalihelen
 9. 37.
  Bakıp bakıp burnum neden böyle ufak ,peki gözlerim neden böyle büyük ,diye diye çocukluğumda çok daha güzel olduğuma kanaat getirmeme sebep bu eski fotoğraflar .
  ... gita
 10. 38.
  insanı bazen hüzünlendiren, bazen gülümseten ama illede o günlere götüren eski anılardır. bizim evde dolapta durur genelde eski fotoğraflar, bugün nereden estiyse açıp baktım biraz hafifçe duygulandım o günleri özlediğimi anladım. çoğunlukla seksenli ve doksanlı yıllarda çekilmiş fotoğraflardı bunların çoğu, o günleri tekrar anımsadım. eski makinelerle çekilen ve banyo ettirdiğimiz ama günümüzde 2 mp ile çekilen fotoğraflardan bile daha silik, daha cansız, daha renksiz ama çok daha güzel günlerin hatırası olan fotoğraflardı onlar.
  1 ... templeton peck