1. 1.
  Eski eşyalarını çöpe atmaya kıyamayan insanlardır.

  33 yaşımdayım fakat evde ilkokul silgilerim dahi duruyordu. Geçen yaz radikal bir karar verip, eski eşyalarımdan kurtuldum. Apartmanın önündeki koca çöp konteynırını tepeleme doldurduktan sonra, hızımı alamayıp, sokağın sonundaki iki boş konteynırı daha tepeleme doldurdum. Evden 90 kilodan fazla eski eşya attım. Evim 130 metrekare fakat demo sürümünü kullanıyormuşum. Boş ev rahatlıkmış resmen. Herkese tavsiye ediyorum.

  Ben iyi kötü kurtuldum, çoluğumuz var, çocuğumuz var...
  2 ... honor
 2. 2.
  yarın bir gün birilerinin ihtiyacı olur mantığıyla hareket eden kişidir. fikrimce, istifçilik boyutuna ulaşıp hem kendine hem de ev ahalisine rahatsızlık vermediği sürece doğru yapmaktadır.
  ... yorgun memleket
 3. 3.
  Elimi nereye atsam evde hep belki lazım olur diye bekletilen eşyalar var. 2-3 senedir orada duruyor ne lazım olacak. Bir gün çöpe atarsın, bir bakmışsın lazım olacağı tutmuş. Hay böyle şansın dersin. Atmıyorsun dert, atıyorsun dert.
  ... bay efendi
 4. 4.
  Kıyafetlerim için geçerlidir. 6 kapılı koccaman bir dolabım var ve buna rağmen bazamın altı da dolu. Kıyamıyorum atmaya. Ya bi gün giyersem diyorum ama o bi gün hiç gelmiyor.
  1 ... bir kucuk sanssizlik meselesi
 5. 5.
  Teknolojik açıdan dahil olduğum insan tipi. Ne mesaj silerim ne resim ne de arama kaydı.. Bilmem kaç yıl önce bir yazı çekmişim lazım olur diye hala duruyor. Üşengeçlikten de değil ya bir gün lazım olursa ya da anıdır, kıymetlidir diye...
  2 ... eksidensevgilerle
 6. 6.
  (bkz: istifçilik)
  ... caykoyski